ye-logo.v1.2

Хмельничан запрошують написати Всеукраїнський диктант єдності

Суспільство 1913
Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи
Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Цього року його проведуть за новими правилами і новим правописом.

До Дня української писемності та мови Українське радіо проводить щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Цього року вона відбудеться у 19 раз.

Завтра, восьмого листопада, об 11:20 у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику читатиме диктант відомий мовознавець Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років.

«Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису, - повідомляє Українське радіо. - Вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання».

За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua), або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук (UA: Українське радіо), або на вайбер – 097-107-107-9. Повідомлення надсилати на одну з адрес, не дублюючи на всі.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 3-х днів (штемпель 8, 9, 10 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка "на конкурс"). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.

З 12:00 до 12:15 в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками.

Довідка: Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32 779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую