ye-logo.v1.2

Як і кого штрафуватимуть за порушення правил перевезення дітей

Суспільство 5774

Патрульний оцінюватиме вік і зріст дитини як візуально, так і за допомогою рулетки.

Вчора, 20 листопада, набрав чинності закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей». А саме, до статті 121 додалися дві частини – 10 і 11, якими запроваджуються штрафи за порушення правил перевезення дітей. Про самі правила, а також те, яким чином правоохоронці фіксуватимуть їх порушення та хто за них відповідатиме - дізнались кореспонденти сайту «Є».

Згідно з правилами дорожнього руху забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 сантиметрів або тих, що не досягли 12-річного віку, – в автівках без спеціальних засобів, які дають можливість пристебнути дитину паском безпеки.

«Тобто ці зміни стосуються лише тих транспортних засобів, конструкцією яких передбачені пасок безпеки. Він призначений для того, щоб захистити людину в дорожньо-транспортній пригоді. Якщо використовувати його для захисту дітей без спеціальних засобів, він перетискатиме шию і може завдати ще більших травм у ДТП. Тому дитина, яка не досягла 12 років або має зріст менш як 145 сантиметрів, обов’язково має транспортуватись з спецзасобами. До них належать автокрісла, бустери чи інші засоби, які дають можливість пристебнути дитину паском безпеки, аби той проходив через ділянку грудної клітини», - пояснює Роксолана Вавринюк, поліцейська роти №4 батальйону управління патрульної поліції в Хмельницькій області.

Додає, що з початку року на території обслуговування управління патрульної поліції області сталось 49 ДТП з потерпілими за участю дітей. В них травмувалась 51 дитина та троє загинуло. Тому ці нововведення мають мотивувати водіїв більше приділяти уваги до безпеки дітей.

Спеціальних рейдів не буде

За словами Роксолани Вавринюк, спеціальних рейдів для відпрацювання порушень перевезення дітей поки не планується. Патрульні будуть на загальних підставах зупиняти транспортні засоби згідно з статтею 35 Закону України про Нацполіцію. У разі додаткового виявлення порушень перевезення дітей, водіїв притягуватимуть до відповідальності. Ігнорувати такі порушення патрульні не мають права.

«Проте, якщо патрульний побачить, що в салоні автомобіля знаходяться діти, і візуально він оцінить, що діти не пристебнуті згідно з правилами й молодші 12 років, він зобов’язаний зупинити водія і відреагувати на порушення», - говорить поліціянтка.

Штрафи та фіксація

За правопорушення у сфері перевезення дітей передбачена адміністративна відповідальність. Так, за перше правопорушення - штраф 510 гривень, за друге правопорушення протягом року - 850 гривень штрафу. Відповідальним за перевезення дітей є водій, і протокол про адмінправопорушення складатимуть на нього. Водій може оскаржити постанову в десятиденний термін.

«Фіксуватимуть порушення нагрудні відеореєстратори правоохоронців. Також доказами по справі адмінпорушень можуть бути й інші фактичні дані: пояснення свідків, відео фіксація реєстраторів з салону автомобіля, документи та інше. Окрім цього, патрульний може як візуально оцінювати вік і зріст дитини, так і за допомогою рулетки», - пояснює Роксолана Вавринюк.

Зміни торкнуться і громадського транспорту

«У громадському маршрутному транспорті, такому, як, наприклад, автобуси, не передбачені паски безпеки. Тобто фактична відсутня можливість зафіксувати дитину в автокріслі. Тому ця норма на них не розповсюджується. А от на таксистів - так, і відповідальність за порушення нестиме водій. Тому при перевезенні дітей, водії служб таксі мають керуватись даними нормами», - коментує Роксолана Вавринюк.

Коментарі:

Віталій Українець 23.11.2019 07:58

багато раз бачив що своїх "венценосних малюків" бавлять водії тримаючі іх на колінах під час їзди! Очевидно тирса в голові у таких горе-водіїв!

Юрий Бабяк 22.11.2019 12:24

Мене цікавить позиція поліцаїв щодо дитини яка скричалась і мамі треба взяти її на руки. Як вони будуть на це реагувати. Бо в нас любий закон що для "народу поліпшення" вилазить потім боком для народу. Як би менше чиновники,мажори та п'яні поліцаї їздили б як їм хочеться то може менше було ДТП.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую