ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Люди, які допомагають іншим: в обласному центрі відзначили волонтерів

Суспільство 2217

Активісти розповіли про свою діяльність.

У День волонтера, сьогодні, 5 грудня, у Хмельницькому подяками та грамотами відзначали найактивніших волонтерів краю. Разом із подарунками їх вручали представники влади.

Не секрет, що волонтерська діяльність значно активізувалась після подій Революції Гідності та воєнних дій, що тривають і досі. Бійцям допомагали й допомагають не лише гуманітарно, а й по-мистецьки підтримують моральний дух. Поряд з тим, постійно існувало волонтерство пов'язане із допомогою дітям, людям похилого віку і тваринам.

Війна не закінчилась

Свою волонтерську діяльність в період Революції Гідності розпочала Тетяна Юзепчук. Тоді ще нічого не передбачало трагедій, які сталися згодом, - вона, молода дівчина, робила бутерброди, каву, чай і носила людям, які стояли на хмельницькому Майдані.

«Це те найменше, що я могла на Майдані робити. Коли я вийшла на Майдан, то хотіла щоб змінилась ситуація в країні, система. Згодом була моя дільність в громадській організації «Хмельниччина. Самооборона і контроль», а пізніше вже благодійний фонд «Подих надії нації». Зараз це вже не тільки допомога військовим, які того потребують, безпосередньо поїздки в зону бойових дій, а допомога дітям і всім тим, хто звертається. Насправді, звернень багато, а можливостей з кожним разом не так просто знаходити», - каже Тетяна Юзепчук.

За її словами, мобільний не замовкає, бо люди телефонують і дякують за той мінімум, який вдалося за цей час зробити, а це понад 100 тонн допомоги. Тетяна каже, багато це чи мало - кожен буде вирішувати сам.

«Насправді, можливості зменшуються і людям досить важко весь період часу тягнути той чи інший напрямок діяльності. Зараз стало складніше збирати допомогу, бо реакція людей стала іншою. Для багатьох війни немає, і відношення інше. Волонтерство це велика відповідальність, які ти береш на себе. Бо ти віддаєш, а не завжди той зворотні й зв’язок», - зізнається волонтерка.

Обласна влада відзначила десятки волонтерів.

Чужих дітей не існує

Близько двох років волонтерською діяльність у складі хмельницької організації соціальних служб сімей дітей та молоді займається Крістіна Шобутинська. Разом із колегами по організації вони неодноразово реалізовували акції, в яких збирали одяг, іграшки, подарунки, канцелярію, для дітей із малозабезпечених, багатодітних сімей, сімей переселенців і тих, що опинились у скрутних життєвих обставинах.

«Я долучаю до допомоги своїх близьких, знайомих, їх знайомих і закликаю всіх це робити. Ми можемо змінити світ на краще і в першу чергу це треба починати робити з себе. Багато містян знають про наші акції і вже самі приходять, телефонують і запитують, що потрібно діткам», - ділиться Крістіна.

За її словами, щороку людей, які хочуть долучитись до благородної справи щоразу більше. Незабаром стартує новорічна акція «Ялинка бажань». У супермаркетах міста стоятимуть ялинки, а на них висітимуть листи, які писали діти Діду Морозу чи Миколаю. Кожен охочий зможе взяти той лист і здійснити бажання малечі.


Мистецьке волонтерство

Із 2017 року на Схід до бійців їздить військовий музикант Тетяна Повар. Жінка проходить службу у 19-ій ракетній бригаді, що дислокується в обласному центрі і у складі Творчої сотні «Рух до перемоги» займається волонтерством.

«Ми підтримуємо морально наших військовослужбовців, для них це дуже потрібно. Хлопці далеко від сімей, від своїх дітей. Коли ми приїжджаємо, особливо до підрозділів з Хмельниччини, то наче домівки часточку привозимо, трошки тепла. І вже їм серед тих сірих буднів є позитив», - каже пані Тетяна.

Тетяна їздить на Схід у складі Творчої сотні "Рух до перемоги".

Ділиться, що люди уже трохи не так активно відгукуються на допомогу, але є однодумці, які вважають за потрібне підтримати захисників — спонсорують, діляться транспортом, смаколиками.

«Творча сотня наразі допомагає не тільки бійцям. Наприклад, цьогоріч, влітку провели концерти на підтримку хворого хлопчика з Рівненщини. Збирали кошти йому на лікування та реабілітацію в Китаї», - загадує військова.

Про сьогоднішню нагороду, яку отримала від керівництва області, Тетяна говорить скромно. Каже, що займається волонтерство не для нагород.

«Я роблю це, бо мистецтво і підтримка потрібні людям. Приємно, що це десь помічаєтесь, але воно не найголовніше» - підсумовує Тетяна.

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую