ye-logo.v1.2
5 Червня, 2020

Які образи оберігають хмельничан?

Суспільство 2788

Журналісти «Проскурівського телеграфу» дізнавалися, кого із відомих хмельничан постійно супроводжує віра

Сергій  Мельник,  Хмельницький міський голова: «Хмельничани на знак подяки найчастіше дарують ікони. Вже можна складати колекцію. Є ось копія югославської ікони із Загреба. З нею пов'язана дивовижна історія – весь храм згорів під час пожежі, залишилася лише ця ікона Божої Матері. Її подарували під час візиту представники делегації з міста-побратима Бора. А ось ця маленька іконка – образ Сергія Радонезького, мого покровителя. Ще зберігаю ікону, яку хмельничанка вишила своїми руками. У жінки хворіла дитина, і ми їй допомагали. Взагалі, кожна ікона – це історія з життя хмельничан».

Лариса Висоцька, президент Хмельницької обласної асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу «Вікторія»: «Я не канонізую, чи краще сказати, не ідеалізую ікони. Але на роботі є маленька іконка Божої Матері. А ось вдома є ікона Казанської Божої Матері, яку я купила в Єрусалимі. Вона для мене – талісман, який оберігає мою оселю. А зовсім нещодавно на запрошення друзів відвідала Ізраїль. Це було два тижні тому, якраз на католицьке Благовіщення. Побувала у соборі Святої Діви Марії. Там було дуже велике і пишне свято! Була саме у тому місці в Назареті, де Діва Марія отримала звістку про народження Христа. Я не можу сказати, що постійно ходжу до церкви, але я – людина віруюча, тому такі події й такі свята як Різдво, Великдень – надихають».

Сергій Єсюнін, краєзнавець: «Я маю в кабінеті ікону Богородиці. Їй близько ста років. З нею пов'язана особлива історія. Це було в 1997 році, саме тоді, коли я прийшов працювати до обласного краєзнавчого музею. Якось в центрі Хмельницького, на Кам'янецькій, зносили старий будинок, і нас, як краєзнав­ців, за­просили подиви­тися, чи нема там чогось цікавого для музею. Саме тоді я і знайшов цю ікону, котра нині продовжує життя у музеї».

Валерій Таратасюк, директор ТОВ «ВВК-Поділля-2»: «Вдома маю ікони Богородиці та покровителя Андрія Первозванного. Я переконаний, що людина має вірити. Хоч до церкви я ходжу рідко, але до Бога звертаюся, коли важко. Моя покійна тітка цілий день молилася за мене під час операції на серці, і все пройшло успішно. Я вже переніс не одне хірургічне втручання... Коли мені роблять чергову операцію, дружина завжди у той день у Почаєві».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую