ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Симчишин назвав бюджет-2020 найгіршим за попередні роки

Суспільство 3106
Бюджет розвитку наступного року буде на 240 мільйонів гривень менший, ніж цьогоріч
Бюджет розвитку наступного року буде на 240 мільйонів гривень менший, ніж цьогоріч. Фото: ілюстративне rbc.ua

Хмельницький міський голова вважає проблемою зростання реверсних дотацій.

Сьогодні, 11 грудня, на сесії Хмельницької міської ради депутати прийняли бюджет обласного центру на наступний рік. Під час брифінгу Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів журналістам про його найбільші проблеми та особливості.

«Попри зростання власних доходів міста, бюджет міста на 2020 рік певно найгірший за всі роки нашої каденції, — переконаний Олександр Симчишин. — З хмельницької скарбниці все більше вилучається коштів до державного бюджету. Зокрема, через реверсні дотації. У 2015-му вона складала 10 мільйонів гривень, а наступного року у нас заберуть 71 мільйон гривень. Крім того, маємо перекривати частину державних видатків. Наприклад, перекривати частину зарплатні для вчителів і лікарів, фінансувати заклади професійно-технічної освіти, відшкодовувати пільгові перевезення».

За його словами, кожна цих витрат складає понад 100 мільйонів гривень. Тому бюджет розвитку Хмельницького у 2020 році буде на 240 мільйонів менший, аніж цьогоріч. Це означає, що з міської скарбниці будуть менше виділяти коштів на ремонти та нові будівництва доріг, шкіл, спортивних і культурних закладів тощо.

До теми: Які зміни наступного року чекають на дитсадки та школи Хмельницького

Проте очільник міста зазначив, що власні доходи Хмельницького суттєво зростають. Якщо у 2015 році вони складали приблизно 700 мільйонів гривень, то у наступному році вони попередньо мають становити понад 2 мільярди 656 мільйонів гривень. Основними причинами такого росту Олександр Симчишин вважає виведення бізнесу з «тіні», створення нових робочих місць та підвищення зарплатні.

«Наприклад, у 2015-у ми мали майже 78 тисяч офіційно працевлаштованих громадян, то цьогоріч — 93,5 тисячі. Завдяки цьому й маємо ріст власних доходів», — додав міський голова.

За словами Олександра Симчишина, наступного року з міської скарбниці найперше фінансуватимуть продовження будівництва важливих для міста об’єктів. Зокрема, 15 мільйонів гривень передбачено на Палац спорту, 10 мільйонів гривень — НВК у мікрорайоні Озерна, 8 мільйонів гривень — дитсадок у мікрорайоні Лезневе. Крім того, 29 мільйонів гривень виділять на ремонт прибудинкових територій та 50 мільйонів гривень на ремонт доріг суцільним методом.

«Однією з новинок стане збільшення на 10 відсотків надбавки вчителям за престижність їх роботи. Таким чином ця надбавка у Хмельницькому загалом становитиме 30 відсотків. Також підвищили фінансування харчування у дитсадках, школах і медичних закладах», — розповів Олександр Симчишин.

Читайте також: Хмельницькі депутати вирішили, чи дозволяти встановлювати нові кіоски

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую