ye-logo.v1.2

Скільки хмельничани платитимуть за доставку газу

Суспільство 15767

Алгоритм розрахунку вартості транспортування блакитного палива.

Цього місяця жителі Хмельницької області отримають два рахунки за природний газ. Перша платіжка буде безпосередньо за спожите блакитне паливо, а інша — за його доставку. Проте навіть, якщо споживач не користувалися газом, але є під’єднаним до мережі, він все одно має сплатити за її використання. Як саме подолянам платити за блакитне паливо й про майбутнє нарахування пені боржникам сьогодні, 24 січня, розповіли під час пресконференції в АТ «Хмельницькгаз».

За словами комерційного директора АТ «Хмельницькгаз» Олександра Надольного, раніше розподіл газу та обслуговування мереж закладалися у рахунок за спожите блакитне паливо. Нині же завершилося відокремлення цих послуг і відповідно споживачам приходитиме дві платіжки.

«Тепер доставка газу не буде входити у його вартість, а йтиме окремим платежем, — розповідає Олександр Надольний. — У тариф за розподіл входять обслуговування мереж, заміна газопроводів, зарплатня працівників… Він не зазнавав змін з 2016-го року. Підвищення цього тарифу впродовж року проходитиме у два етапи».

«Тепер доставка газу не буде входити у його вартість, а йтиме окремим платежем», — Олександр Надольний

«Тепер доставка газу не буде входити у його вартість, а йтиме окремим платежем», — Олександр Надольний. Фото: автора

Він підкреслив, що ціна за доставку газу з врахуванням ПДВ з 1 січня до 30 червня включно становитиме 1,044 гривні за метр кубічний, а з 1 липня й до кінця року — 1,2 гривні за метр кубічний. Такі ціни стосуються лише Хмельницької області. Проте вони є іншими у Шепетівці та Шепетівському районі.

Нагадаємо, шепетівчан обслуговує ПРАТ «Шепетівка Газ». Тариф цієї компанії складатиме 0,672 гривні з 1 січня, а з 1 липня — 0,744 гривні.

Як порахувати, скільки потрібно заплатити за доставку газу?

За словами Олександра Надольного, вартість доставки газу розраховується окремо для кожного споживача. Вона залежить від об’єму спожитого блакитного палива впродовж так званого «газового року». Він охоплює період з 1 жовтня 2018-го до 30 вересня 2019-го.

Тобто людині потрібно порахувати, скільки вона використала газу за цей проміжок часу. Опісля цю суму потрібно помножити на тариф, наприклад — 1,044 гривні, й поділити на 12 — кількість місяців.

Наприклад, якщо людина користується газовою плитою й спожила впродовж «газового року» 200 кубічних метрів, виходить такий розрахунок: 200 x 1,044 / 12 = 17 гривень і 40 копійок. Стільки за місяць абонент має заплатити за транспортування газу. Аналогічно, якщо спожито 1200 кубічних метрів: 1200 x 1,044 / 12 = 104 гривні та 40 копійок за місяць тощо. Проте з 1 липня потрібно множити на 1,2 гривні.

Де дізнатися обсяг спожитого газу?

Як зазначила фахівець зі зв’язків з громадськістю АТ «Хмельницькгаз» Леся Андрейко, найперше абоненти можуть дізнатися обсяги використаного блакитного палива за «газовий рік» в «Особистому кабінеті» споживача на сайті 104.ua або ж використати аналогічний мобільний додаток.

Для решти клієнтів рахунки будуть доставлятися поштою. У віддалених районах області та міста Хмельницький, де немає відділень «Укрпошти», платіжки мають приносити контролери АТ «Хмельницькгаз». Окрім того, людина може зателефонувати у контакт-центр за телефоном: (0382) 742-104.

Можна заплатити й наперед

«Це сталий тариф, який не залежить від сезонних коливань. Тому думаємо, що людям буде зручно платити щомісяця однакову суму, — розповідає Олександр Надольний. — Проте, щоб економити на банківській комісії споживач може заплатити за досавку газу на квартал, пів року та навіть рік наперед. Тоді рахунок за розподіл газу за той час не буде приходити абонентові. Він платитиме за блакитне паливо лише як за товар».

Впродовж якого часу потрібно заплатити за доставку газу та чи буде пеня?

За словами Олександра Надольного, аби не виникало жодних проблем, споживач має вчасно сплачувати за транспортування газу. Це потрібно робити кожного місяця до 20 числа. До людей, які боргують за доставку блакитного палива, застосовуватимуться штрафні санкції відповідно до чинного законодавства та укладених з АТ «Хмельницькгаз» договорів.

Проте штрафні санкції не застосовуватимуться до споживачів впродовж січня-лютого цього року. За цей час люди мають розібратися з новим алгоритмом сплати за газ. Крім того, пеню не нараховуватимуть тим, хто з вини газорозподільної компанії вчасно не отримав платіжки.

У чинному «Кодексі газорозподільних систем» передбачено, скільки ж боржник має компенсувати за доставку газу. Згідно з ним, штрафні санкції будуть нараховуватися відповідно до суми, яку мав би сплатити абонент. Наприклад, якщо людина заборгувала за місяць 17 гривень і 40 копійок, вона повинна сплатити подвійну ціну за цей період, тобто — 34 гривні і 80 копійок.

«Якщо ж людина запізнилася на кілька днів з внесенням сплати, то до таких випадків підходитимуть індивідуально», — зазначив Олександр Надольний.
 

Платитимуть навіть ті, хто не використовує газ

Олександр Надольний пояснив, що за доставку природного газу платитимуть всі абоненти, які під’єднані до мережі. Це стосується навіть тих, хто поїхав, наприклад, на кілька місяців чи рік закордон. Хоча такий абонент не використав жодного метру кубічного газу, він все одно підключений до мережі, яку необхідно обслуговувати.

Якщо ж абонент не користувався блакитним паливом впродовж «газованого року», його об’єм для нарахування вартості за транспортування газу розраховуватиметься відповідно до визначених пропорцій площі будівлі, кількості зареєстрованій у ній людей та чи є там газова плита, котел, нагрівач води тощо. Тобто такі випадки є індивідуальними.

Якщо ж людина у таких випадках не хоче, аби їй нараховували тариф за розподіл газу, вона може написати заяву про від’єднання від мережі.

Яка ситуація зі субсидіями?

«Субсидії також поширюватимуться на доставку газу, — коментує Олександр Надольний. — Оскільки нині субсидії монетизовані, у нас вже укладено договір з «Ощадбанком», який перераховує їх на картки для людей».

Читайте також: Хмельничанам за опалення приходитиме дві платіжки

Коментарі:

Віталій Українець 26.01.2020 09:13

А за доставку електроенергії та води не треба за доставку сплатити не шановні Фірташі та Ахметові?

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую