ye-logo.v1.2

Як програма НАТО зробила з хмельницьких військових дизайнерів

Суспільство 3139
Впродовж трьох місяців навчання військові здобули нову спеціальність — «Дизайн»
Впродовж трьох місяців навчання військові здобули нову спеціальність — «Дизайн». Фото: автора

Нову спеціальність здобуло кілька десятків випускників.

Сьогодні, 4 лютого, у Хмельницькому національному університеті пройшов перший у цьому році випуск колишніх і нинішніх військовослужбовців. На базі центру перепідготовки та соціальної адаптації, який діє при навчальному закладі, вони здобули нову цивільну спеціальність. Їх перепідготовка проходила в рамках цільової програми НАТО.

За словами першого проректора Хмельницького національного університету Михайла Войнаренка, цього разу дипломи отримало 30 випускників. Впродовж трьох місяців навчання вони здобули нову цивільну спеціальність — «Дизайн». Усі вони або колишні військові, або військовослужбовці, який планують покинути лави Збройних Сил України.

«Іноді військові, які звільняються з лав Збройних Сил, не мають цивільної спеціальності. Аби вони могли адаптуватися до нових умов життя, ми допомагаємо здобути їм нову професію», — розповів Михайло Войнаренко.

Також він зазначив, що наразі в Хмельницькому національному університеті військові можуть пройти перепідготовку за спеціальностями «Менеджмент», «Дизайн», «Облік і оподаткування», «Телекомунікація та радіотехніка» та «Комп’ютерна інженерія». Завдяки фінансовій підтримці НАТО загалом впродовж 2006-2013 років 500-годинні курси пройшло понад дві тисячі військовослужбовців, а впродовж 2007-2019 років 350-годинні курси пройшло понад тисячу людей.

Переважна більшість випускників військовослужбовці, який планують покинути лави Збройних Сил України

Переважна більшість випускників військовослужбовці, який планують покинути лави Збройних Сил України

Як розповів менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, раніше за цією програмою цивільну спеціальність здобували професійні військовослужбовці, які мають звільнятися, або залишили лави Збройних Сил впродовж трьох років до початку курсу. Проте з 2015 року їх кількість розширили.

«Через кризову ситуацію у Східній Україні дали змогу пройти перепідготовку військовим, які звільнилися зі Збройних Сил впродовж десяти років, але пізніше були мобілізовані в зону проведення АТО/ОСС», — розповів Крістофер Штаудт.

«Специфіка таких курсів відповідає ринку праці в регіоні, де вони проводяться», — Крістофер Штаудт

«Специфіка таких курсів відповідає ринку праці в регіоні, де вони проводяться», — Крістофер Штаудт

За його словами, специфіка таких курсів відповідає ринку праці в регіоні, де вони проводяться. Втім, головним є не лише навчання військовослужбовців, а й їх подальше працевлаштування. Зокрема, через вісім-дев’ять місяців представники програми НАТО контактують з випускниками й дізнаються, чи змогли вони знайти нову роботу. Наприклад, у 2018 році 90 відсотків військових, які пройшли курси, змогли впродовж кількох місяців працевлаштуватися за новою спеціальністю.

Невдовзі в Хмельницькому національному університеті мають пройти випуски військових, які здобули й інші цивільні спеціальності за програмою НАТО.

Читайте також: Реєстрація на ЗНО стартувала: як і де подати документи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую