ye-logo.v1.2

Три чи п’ять?

Суспільство 1901
Фото: Влад Подільський

У новому законопроекті про вибори народних депутатів прохідний бар’єр для політичних партій збільшується з трьох до п’яти

Аналітики твердять, що за таких правил до Верховної Ради потраплять лише дві партії. Про те, як оцінюють можливе нововведення політики Хмельниччини, ми поцікавилися у представників різних політичних партій області.
Михайло Загородний, голова обласної організації Української народної партії:
«До таких планів я ставлюся негативно. Чим вищий прохідний бар’єр, тим менше шансів потрапити у Верховну Раду для багатьох партій. На моє переконання, просто певні партії хочуть узурпувати владу. Думаю, що прохідний бар’єр має залишатися на рівні трьох відсотків».
Геннадій Савосін, перший секретар обласного комітету Соціалістичної партії України: «Це, в першу чергу, спроба прийти до двопартійної системи. І ці намагання нинішньої влади відчуваються вже давно. Перша спроба була під час виборів до місцевих рад, після яких й донині майже ніхто не може встановити справжні результати виборів. Якщо буде збільшений прохідний бар’єр, то це, на мою думку, буде не демократично. Сподіваюся, що депутатам Верховної Ради вистачить здорового глузду, щоб не приймати такий закон».
Ігор Сабій, голова Хмельницької обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода»: «У демократичній країні введення будь-яких прохідних бар’єрів - незаконне. Якщо люди висловлюють свою позицію, то вона має відповідно і відображатися. Пройшов за партійними списками один депутат, то він і буде представляти свою політичну силу. А всі ігри з бар’єрами, вважаю, це бажання не допустити до Верховної Ради молоді та маленькі партії, які розвиваються. Тому «Свобода» виступає за скасування будь-яких прохідних бар’єрів, якщо Україна демократична держава, оскільки обмеження порушують волю виборців. Адже голоси, віддані за партії, які не подолали бар’єр, потім пропорційно діляться між тими, хто подолав певний відсоток. Хоча й наша політична сила не боїться підвищення бар’єру на два відсотки, бо все одно наберемо більше 5 відсотків голосів».

Микола Катеренчук, голова обласної організації  політичної партії “Сильна Україна”: “На мою думку, не можна за рік до виборів змінювати правила гри. Якщо ми справді хочемо змінити виборче законодавство, то його потрібно розробляти зараз, але не на найближчі, а на наступні вибори. А зараз щось змінювати просто некоректно”.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую