ye-logo.v1.2
3 Грудня, 2020

Не всі дошкільнята Хмельницького можуть піти до садків цього року

Суспільство 5797
Наразі дитячі навчальні заклади міста відвідують 13 тисяч 293 вихованці
Наразі дитячі навчальні заклади міста відвідують 13 тисяч 293 вихованці. Фото: з архіву

У міському Департаменті освіти та науки пояснюють – не вистачає місць.

В наступний четвер, 5 березня, у Хмельницькому розпочинається автоматичне виставлення допусків на зарахування дітей у дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) на новий навчальний 2020 рік. Про це йдеться на сайті Хмельницької міської ради.

У Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради кажуть, що не всі діти, які стоять в електронній черзі, будуть зараховані до садочків.

«Наразі 3 тисячі 899 дітей перебувають в електронній черзі на зарахування у дошкільні навчальні заклади міста. При цьому, цьогоріч садочки зможуть прийняти не більше трьох тисяч вихованців. Таким чином, чимала частина дітей не потраплять до дошкільних навчальних закладів», – каже головний спеціаліст відділу дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Аліна Чаус.

Що робити «щасливчикам»

У міському Департаменті освіти та науки просять заявників до 5 березня остаточно перевірити коректність внесених даних в електронні заяви за для уникнення подальших непорозумінь у процесі вступу у ДНЗ. Якщо все заповнено правильно і ваша дитина буде зараховано до садка, напроти її прізвища з’явиться статус «Допущено».

«Батьки «щасливчиків» повинні прийти впродовж місяця до ДНЗ та написати заяву. При собі необхідно мати свідоцтво про народження дитини», - каже спеціаліст.

Що робити тим, хто не зарахований

Майже для 900 дітей двері дошкільних навчальних закладів можуть не відкритися. Однак Аліна Чаус каже, що шанс є у кожного.

«Щомісяця електронна черга оновлюватиметься. Будуть батьки, які не з'являться в садочок для написання заяви і таким чином їхня дитина зарахована не буде. Будуть батьки, які взагалі передумали віддавати своє чадо до дошкільного закладу. Таким чином, списки вступників будуть оновлюватися аж до 31 серпня», - розповідає Аліна Віталіївна.

Групи за списом переповнені, а по факту - ні

За інформацією міського Департаменту освіти та науки на 100 місць у дитсадках перебуває 164 дитини.

«Нині ДНЗ міста відвідують 13 тисяч 293 дитини. При цьому, по нормативах, хмельницькі садочки вміщають 8 тисяч 99 дітей. Групи за списками переповненні. Якщо «ясельки» повинно відвідувати до 15 дітей, то у нас є 25 і більше. У молодших, середніх та старших групах повинно бути 20-25 дітей. В нас інколи є і по 32 дитини. Охочих потрапити до дитсадків багато, і місць, на жаль, усім не вистачає», - каже освітянка.

Є проблема й з відвідуванням садочків. Аліна Чаус зауважує, що багато діток не відвідують дошкільні заклади з різних причин, але за ними місце рахується.

«Щомісячно ми отримуємо звіти від садочків про кількість діток, які їх відвідують. Нині середня відвідуваність дошкільних закладів міста складає 65 відсотків. Тому групи за списом переповнені, а по факту - ні», - пояснює спеціаліст.

Є садочки, де не вистачає дітей

Найбільша черга до садочків у мікрорайоні Озерна, який стрімко розбудовується.

«Діткам, які не потрапляють до дошкільних закладів у своєму мікрорайоні, ми пропонуємо ДНЗ, які знаходяться в інших мікрорайонах міста. Наразі садочки у Ракове, Гречанах, Південно-Західному мікрорайоні мають недобір. Зрозуміло, що батькам не зручно возити дітей в інші мікрорайони міста, однак такий варіант є», - каже спеціаліст.

До вересня ситуація може змінитися

У міському Департаменті освіти на науки кажуть, що до початку нового навчального року у Хмельницькому можуть з’явитися понад 300 нових місць у ДНЗ.

«До вересня повинен відкритися новий дитячий садочок, що наразі активно будується у мікрорайоні Лезневе. Він розрахований на 120 місць, але планують зарахувати близько 180 осіб. На баланс міста перейде приватний садочок №55, що у мікрорайоні Дубове. Там орієнтовно можна прийняти 60 дітей. Окрім цього, наразі триває добудова НВО №1, де буде створено 5 груп і можна за нормами зарахувати 100 дошкільнят. Таким чином, ми сподіваємося, що усі охочі потраплять до дошкільних навчальних закладах міста», - каже освітянка.

Читайте також: Як цьогоріч зараховуватимуть до школи хмельницьких першокласників

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую