ye-logo.v1.2

Шепетівський «бєспрєдєл»

Суспільство 6169
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

Поблизу третього за величиною міста області розгорнулася війна між іспанськими інвесторами та їхніми українськими колегами. Іноземці стверджують, що відбувся рейдерський захват їх підприємства

Події відео, яке зняли юристи іспанського бізнесмена Августіна Угалдеа Валенсія та охрестили «Шепетівським «бєспрєдєлом», відбулися 13 квітня на території ВАТ «БЩК» та ПП «Укргранітпром», які знаходяться у Шепетівському районі в селі Рудня-Новенька. Саме там, за словами іноземця, вже тривалий час орендує приміщення його ДП «Укрпаркет» - дочірнє підприємство іспанської компанії «Ардіно-Бол С.Л.». Згодом це відео з’явилося у Інтернеті, де кожен міг побачити, як адвокати закордонного інвестора спілкуються із представниками правоохоронних органів, які, за словами керівництва ДП «Укрпаркет», здійснили напад на їхніх працівників та громадянина Іспанії.

«Нас просто не пускають на роботу»

«Уже протягом чотирьох місяців засновник та власник «Укрпаркету» та його працівники не можуть потрапити до орендованих приміщень, в яких знаходиться обладнання вартістю більше 500 тисяч євро, - розповідає адвокат «Укрпаркету» Марина Сташук. - Усі звернення іноземця до офіційних органів про допомогу не мають ніякого результату. Ось і цього разу, при черговій спробі потрапити до приміщення, працівників «Укрпаркету» затримали спецпідрозділ УБОЗ та працівники Шепетівського міськрайвідділу УМВС. При цьому правоохоронці з Хмельницького прибули до місця лише в межах однієї години. Як вони пояснили нам, до них надійшло повідомлення про захват підприємства і що вони прибули розібратися у ситуації. Але, як видно на відео, робили це з великою кількістю порушень. Зокрема, вишикували наших працівників та охоронців у шеренгу та протягом тривалого часу не пускали їх навіть до туалету. А згодом, без будь-яких пояснень, «затриманих» доставили до Шепетівьского райвідділу міліції для дачі пояснень».
До речі, як йдеться у коментарі до відео, нападом керував директор ПП «Укргранітпром» Олександр Калічак. Ніби саме за його викликом на підприємство прибули правоохоронці та працівники спецпідрозділу “Сокіл”. Подібні дії з боку колишніх колег керівництво «Укрпаркету» пояснює досить легко: бажання заволодіти їхнім майном, залучаючи для цього правоохоронні органи.
Проте, як нам повідомив начальник управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) управління МВС України в Хмельницькій області Олександр Розізнаний, правоохоронці, які, зокрема, прибули з Хмельницького, просто реагували на повідомлення, яке надійшло до них 13 квітня від підприємства «Укргранітпром» із Шепетівського району, про незаконне вторгнення на підприємство невідомих. «Ми повинні реагувати на усі подібні виклики. Якщо на думку однієї з сторін, правоохоронці поводилися некоректно чи порушували існуючі норми, - каже Олександр Григорович, - вони можуть оскаржити їх дії та звернутися з відповідною скаргою до прокуратури».

Паркет - справа темна

На Хмельниччині власник «Укрпаркету» пан Валенсіа почав працювати ще у 2003 році. Тоді, за його словами, на території ПП «Укргрантіпром» було створено виробничу базу шляхом укладання договору оренди виробничих приміщень. «Будівлі, де згодом розмістилося виробництво, відбудували та за кошти Августіна провели капітальний ремонт, - розповідає директор ДП «Укрпаркет» Роберт Барріос. - Та головне - завезли та змонтували сучасне дороге обладнання». Як розповіли нашій газеті довірені особи власника підприємства, протягом семи років «Укрпаркет» справно платив орендну плату, плату за електроенергію, землю тощо. Але, у листопаді 2010 року іноземний інвестор вирішив розширити виробництво та купити нове приміщення, і власник заявив про намір розірвати договір оренди та перевезтиобладнання у нове місце. Після подібної заяви керівництво ПП «Укргранітпром» найняло охорону з собаками, поміняло замки у приміщеннях та заборонило вхід на територію їхнім працівникам. В результаті, коментують в «Укрпаркеті», вони були позбавлені можливості забрати залишки виробленої продукції та обладнання, а більшість працівників довелося звільнити. За словами довірених осіб пана Валенсіа, подібними діями керівництво ПП «Укргранітпром» захотіло привласнити собі виробництво. Останнім часом, розповідає довірена особа власника «Укрпаркету» Олександр Доценко, підприємство мало не лише хороші ринки збуту за кордоном, а й змогло налагодити контакти з серйозними партнерами в Україні. «Наше підприємство намагалося вирішити усі спірні питання з шепетівськими колегами мирним шляхом, - розповідає пан Доценко, - навіть пропонували уступити їм частину обладнання, та їх й це не влаштувало. Натомість, вони почали підробляти документи, на їх підставі подавати на нас до суду та робити усе, щоб визнати незаконним та скасувати Свідоцтво про державну реєстрацію нашого підприємства та всіх інших установчих документів. Хоча, нещодавно суд залишив без розгляду їхній позов. Та вони все одно не пускають нас на територію».

Причина незаконних дій – бажання розірвати договір про оренду

У цьому впевнена адвокат Марина Сташук. «Іноземці звикли працювати лише у рамках закону, - коментує ситуацію Марина Олександрівна. - Тому їм незрозуміло, чому хтось його порушує. Ми мали усі законні підстави розірвати договір про оренду та забрати своє обладнання. Справа в тому, що, «Укргранітпром» вирішив підняти плату за користуванням приміщення з 5 гривень за квадратний метр до 15. За такі гроші можна орендувати приміщення у самій Шепетівці. Тому й прийняли рішення про переїзд підприємства. Та орендодавця це не влаштувало, і він почав незаконні махінації. При цьому, справа обернулася так, що саме ми раптово отримали статус рейдерів. Але ж ми маємо повне право безперешкодно потрапити на територію, де знаходиться наше обладнання».
Усі обвинувачення на свою адресу заперечує керівництво ПП «Укргранітпром». Ми зустрілися з директором підприємства Олександром Калічаком. Для цього вирушили на територію «Укргранітпрому» в селі Рудня-Новенька. Вхід на територію підприємства й справді наглухо закритий. Щойно ми під'їхали, як назустріч вийшов охоронець, котрий одразу почав розпитувати про мету нашого приїзду. Довідавшись, що ми журналісти, на територію не пустив, проте дозволив зателефонувати директору.

«Усе обладнання купував я сам»

Сам пан Калічак погодився на зустріч одразу. Під’їхавши до своїх «володінь», він так і не запропонував зайти. Хоча охоче погодився продемонструвати усі оригінали документів, що, за його словами, підтверджують право власності «Укргранітпрому» на обладнання, через яке виникли суперечки.
«Ще у радянські часи в одному з приміщень розташовувався столярний цех. Отож свого часу ми вирішили відновити виробництво та зайнятися переробкою деревини, а відтак, й виробництвом вагонки та паркету, - пояснює Олександр Остапович. - Для цього ми пройшли необхідну реєстрацію та отримали дозволи. Докупили обладнання, частину якого я сам скуповував та завозив з різних районів області. А згодом з’явився іспанець Роберт Барріос, котрий запропонували займатися збутом нашої продукції за кордоном. При цьому, ніби для полегшення процедури, іноземці створили підприємство. Його функції були суто посередницькими. Жодного обладнання чи ремонту у приміщеннях вони не робили і не вкладали у це гроші. Наше підприємство було успішним і забезпечувало робочими місцями людей з навколишніх сіл, та після останніх подій ми призупинили діяльність та звільнити працівників. Починаючи з кінця минулого року невідомі нам люди, на чолі з іспанським директором та нібито з представниками силових структур, намагалися вивезти обладнання за межі «Укргранітпрому». Після декількох інцидентів ми були вимушені поставити охорону з собаками та встановити систему відеоспостереження. Під час останньої спроби проникнути на підприємство на нашу територію приїхало близько 30 невідомих осіб з ультразвуковими установками для знешкодження собак. Я повідомив про факт захоплення у правоохоронні органи».
Як каже пан Калічак, усі документи, якими оперує «Укрпаркет», - «липові».
«Мені незрозуміло, чому керівництво «Укрпаркету» так впевнено у своїй правоті та, маючи усі документи, не звернеться до суду, - коментує свої висновки пан Калічак, одночасно демонструючи нашій газеті оригінали своїх документів на діяльність деревообробного цеху та акти власності на майно. – В мене всі документи є. Тому нехай вони усе роблять у правовому полі».
Щоправда, Олександра Остаповича здивувала новина про те, що на початку квітня господарський суд Хмельницької області залишив без розгляду позов «Укргрнаітпрому» до «Укрпаркету». Принаймні, за його словами, він відповідної ухвали в очі не бачив.

«Залучення інвестицій – пріоритет для Хмельниччини у 2011 році»

Саме на цьому наголосив губернатор Хмельниччини Василь Ядуха ще наприкінці 2010 року. Як повідомили нам у Головному управлінні економіки облдержадміністрації, протягом року для виконання цього стратегічного завдання було затверджено програму залучення інвестицій в економіку області на 2011-2020 роки.
До речі, згідно з офіційними даними, в економіку області вкладають кошти 37 країн. Найбільше свого капіталу в область вклали Нідерланди (125,5 мільйона доларів), Кіпр (9,9 мільйона доларів), Віргінські острови та Британські (8,9 мільйона доларів), Польща (7,2 мільйона) і Німеччина (7 мільйонів). У 2010 році в економіку області було залучено 33,3 мільйона американських грошей. Між іншим, за даними Всесвітнього банка, у 2010 році Україна стала однією із найгірших країн для ведення бізнесу у світі – вона займає 145 місце із 183 можливих. Для порівняння: Грузія у міжнародному ретину займає 12 місця, Білорусь – 68, а Росія 123.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую