ye-logo.v1.2

Чи можна дітям на вулицю: поліція радить не вірити фейкам

Суспільство 3111
Громадян просять критично ставитися до таких чуток та повідомляти про них в Департамент кіберполіції
Громадян просять критично ставитися до таких чуток та повідомляти про них в Департамент кіберполіції. Фото: зі сторінки Національної поліції України у фейсбуці

Правоохоронці просять дослухатися лише до офіційних повідомлень органів влади.

У соцмережах почастішали неправдиві повідомлення що стосуються обмежень у період карантину через коронавірус. Так, зокрема ширяться чутки про те, що діти мають сидіти лише вдома і їм заборонено виходити на вулицю. Повідомлення лякають штрафами та навіть позбавленням волі…

«Змушені констатувати, що наразі інформаційно-аналітичні підрозділи департаменту Кіберполіції фіксують різке збільшення випадків розповсюдження різноманітних чуток та неправдивої інформації у зв’язку із введенням у державі режиму карантину для боротьби з особливо небезпечною коронавірусною інфекцією. Ті, хто розповсюджує фейки в таких умовах, мають на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації», - реагують на ситуацію в Національній поліції України.

Додають, що фейки, чутки та відверта неправда має різноманітний характер: починаючи від фейку про розпилення вночі дезінфікуючих засобів із гелікоптерів над спальними районами великих міст і завершуючи забороною прогулянок із дітьми вулицями під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності.

«Шановні громадяни! Просимо вас критично ставитися до таких чуток та повідомляти Департамент кіберполіції про них для встановлення джерел їх поширення та притягнення до відповідальності осіб, котрі розповсюджують завідомо неправдиву інформацію. Повідомляти про такі фейки можна за електронною адресою: callcenter@cyberpolice.gov.ua та телефоном – 8 (044) 290-01-10.

Правоохоронці додають, що з питань, що стосуються уточнень порядку організації карантинних заходів та відповідальності за їх порушення, офіційна інформація буде розповсюджуватися виключно офіційними каналами через Інтернет-портали Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ.

Читайте також: Чи прийматимуть під час карантину заяви на зарахування у хмельницьких школах.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую