ye-logo.v1.2

В Італії від коронавірусу померла жінка родом з Хмельниччини

Суспільство 2249
Раїса Малишева померла в Італії з діагнозом коронавірусу
Раїса Малишева померла в Італії з діагнозом коронавірусу. Фото: із фесйбуку

Раїса Малишева останніх 15 років працювала в Італії.

Перша українка – жертва коронавірусу в Італії – померла минулого тижня після чотирьох днів госпіталізації. Як повідомляє «Радіо Свобода», жінка родом із Хмельниччини.

Онук померлої Раїси Малишевої у розмові із «Радіо Свобода» розповів, що початкові симптоми застуди його бабуся відчувала вже в середині лютого, загострення почалося 24 лютого. Це був перший день, коли на півночі Італії запровадили карантин. Вона вже тоді жалілася на сильний задушливий кашель, високу температуру та слабкість. Дільничий лікар вказав на бронхіт і приписав антибіотик. Лікувалася спочатку вдома. Жінка жила у містечку Ровато, що в провінції Брешії за 80 кілометрів на схід від Мілана. Нині ця зона у Ломбардії (міста Бергамо і Брешія) є епіцентром вірусу за кількістю інфікованих та померлих.

«Моя бабуся не мала раніше серйозних хронічних захворювань, часом грип, як у багатьох, але жодної важкої патології. Цього разу було підозріло, бо жалілася, що сильний кашель після антибіотиків не проходив. Перед госпіталізацією взагалі не могла говорити. Коли ще лікувалася вдома, лікарі не погодилися зробити їй аналіз на коронавірус, казала бабуся», – розповів внук.

8 березня, через два тижні домашнього лікування, зв'язок з родиною пропав – зовсім кволу Раїсу забрала швидка. Родичі через друзів українців на місці попросили розшукати її і з’ясувати стан хворої. У телефонних розмовах зі знайомими вона передчувала, що «з нею щось не те», кажуть друзі.

Жителька міста Брешії Оксана Федків вийшла на контакт з лікарнею, і вияснила, що хвору транспортували до кардіологічного відділення шпиталю сусіднього міста К’ярі. Там відразу зробили пробу на вірус. За пару днів хвору підімкнули до апарату штучного дихання, про що Оксана дізналася від медиків.

«Лікар сказала, що результат аналізу на коронавірус був позитивний. У п'ятницю, 13 березня, з лікарні мені повідомили, що Раїса померла. Лікарка розплакалася у слухавку, підтвердила діагноз. Медики переживають шок з такою кількістю смертей», – додала пані Федків у розмові з Радіо Свобода.

Тіло жінки досі зберігається у морзі і невідомо, коли зможуть провести його кремацію. Саме це запропонували родичам померлої з огляду на надзвичайну епідеміологічну ситуацію. Кремація і перевезення урни обійдеться родині у 2,5 тисячі євро, додав він.

У «Радіо Свобода» зазначають, що Раїса Малишева, уродженка Хмельницької області, відійшла у вічність в розпал епідемії на 65 році життя. В Україні працювала вихователькою дитячого садка. Вперше до Італії на роботу прибула 15 років тому. Останні роки залишалася у Ровато, доглядала подружню пару пенсіонерів, при яких і жила.

Де й коли вона могла заразитися вірусом, ні друзі, ні родина не можуть нічого сказати. Її знайомі в Італії згадують теплими словами жінку, яка окрім важкої буденної праці, долучалася до заходів української організації «Волонтерська сотня Бреші». «Вона мала багато друзів, підтримувала зв’язки з багатьма, завжди відгукувалася на прохання про допомогу, також брала активну участь у громадському житті», – згадує Оксана Федків.

Раїса Малишева, як і більшість жертв вірусу відійшла без прощального погляду рідних і друзів, без поховальної церемонії у церкві. Лише слова співчуття, листівки зі свічками та янголами у фейсбуці. Так змінився, а точніше зник традиційний ритуал поховання в Італії за важких часів пандемії.

Читайте також: Такої епідемії, яку спровокував коронавірус, у світі не було 102 роки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую