ye-logo.v1.2

Заводські архіви й фотографії: як хмельницький підприємець став заручником бюрократії

Суспільство 5223
Наразі приміщення колишнього музею заповнене стосами архівних документів, які Богдан Українець не може перемістити
Наразі приміщення колишнього музею заповнене стосами архівних документів, які Богдан Українець не може перемістити. Фото: автора

Богдан Українець хоче зберегти музей історії заводу.

У вересні минулого року хмельницький підприємець Богдан Українець під власне виробництво придбав приміщення ПАТ «Термопластавтомат», що на вулиці Курчатова, 8. Одне з цих приміщень виявилося колишнім музеєм заводу. Там лежать не лише старі фотографії, а й стоси архівних документів, які необхідні колишнім працівникам підприємства для отримання пенсії. Втім, ПАТ «Термопластавтомат» нині перебуває у стані припинення, а документи ніхто не поспішає забирати…

У приміщені колишнього музею «Термопластавтомату», яке нині належить Богдану Українцю, зберігаються фотографії з кінця 1960-х років. На них зображено не лише історію розбудови та роботи заводу, його працівників, а й розвиток мікрорайону Гречани. Також можна знайти низку фотографій, які показують співпрацю Хмельницького з містами-побратимами. Наприклад, з болгарською Сілістрою.

«Я хочу зберегти ці світлини й відновити музей, — розповідає Богдан Українець кореспондентам сайту «Є». — Щоб сюди могли приходити люди, зокрема, колишні працівники заводу. Бо це не лише популяризація нашого міста, а й місцевої промисловості, нашого виробничого потенціалу».

Фактично завод «Термопластавтомат» створили у 1968 році
Тут виробляли автоматизовані машини для лиття пластмас під тиском

Проте нині реалізувати цю ідею неможливо. На заваді цьому — стоси архівних документів, які зайняли 115 квадратних метрів колишнього музею. Їх підприємець не може викинути чи кудись передати.

За його словами, тут працювали тисячі людей. Тепер ледь не щодня сюди приходить кілька колишніх працівників «Термопластавтомату», щоб отримати довідку для пенсії.

Серед радянських комуністичних пам’яток у колишньому музеї можна знайти й архівні панорамні знімки заводу
Фотографії працівників заводу за роботою
А також світлини житлових масивів у Гречанах

«Минулого вересня після придбання заводських приміщень мене запевняли, що архіви невдовзі заберуть, орієнтовно через тиждень. У результаті — минуло більше пів року, а ситуація не зрушилася з місця, — каже Богдан Українець. — Тому я фактично зазнаю лише збитків: надаю під зберігання чужих архівів власне приміщення, яке міг би використати з користю. До того ж, замінив тут вікна, бо була загроза знищення документів і старих фотографій».

За його словами, він став заручником бюрократичної тяганини. Наприклад, у міському архіві попередньо готові прийняти ці документи, якщо їх пронумерують, прошиють та складуть опис до кожного ящика зі стосами паперів. Цим процесом має опікуватися ліквідатор ПАТ «Термопластавтомат». Проте останнього зняли й тепер повинні призначити нового. Відповідно процес передачі архівних документів знов відтягується у часі.

Також тут зберігаються фотографії відвідин представників заводу болгарського міста Сілістра
Різні миттєвості з життя працівників «Термопластавтомату» й жителів Гречан
Загалом на музейних стендах висвітлена історія становлення й життя підприємства

Історична довідка. Згідно з книгою хмельницького краєзнавця та історика Сергія Єсюніна «Вулиці Хмельницького», завод «Термопластавтомат» створили у 1968 році як єдине в Україні спеціалізоване підприємство з виробництва термопластавтоматів (автоматизованих машин для лиття пластмас під тиском — авт.). У 1971 році було введено в дію першу, а в 1989-у — другу чергу виробництва. Відповідно їх потужність складала 1 тисячу 500 та 1 тисячу термопластавтоматів. У 1976 році завод перетворено у ВАТ «Термопластавтомат», на базі якого у 1996 році згідно з проєктом реструктуризації організовано 15 дочірніх підприємств.

Нині, за інформацією ресурсу «YouControl», юридичний статус ПАТ «Термопластавтомат» — «в стані припинення».

Коментарі:

Я 02.04.2020 21:47

Більше такого заводу ніколи не збудують у нас , максимум торгово розважальний центр , ну і генделі.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую