ye-logo.v1.2

Городоцький суд виправдав жінку, яку звинуватили у неправдивих чутках про захисні маски

Суспільство 2867
Жінка розмістила у фейсбуці ніби то неправдиві чутки про захисні маски
Жінка розмістила у фейсбуці ніби то неправдиві чутки про захисні маски . Фото: ілюстративне pixabay.com

Правоохоронці були переконані, що розповсюджені чутки могли викликати паніку серед населення.

Про це йдеться у постанові Городоцького районного суду від 22 квітня цього року.

Згідно з цією постановою, співробітники Городоцького відділу поліції направили до суду матеріали про притягнення місцевої жительки до адміністративної відповідальності. Правоохоронці звинуватили її у поширенні неправдивих чуток — стаття 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Обвинувачена 17 березня о 21:45 одній з регіональних груп у соціальній мережі «Фейсбук» опублікувала світлини з неправдивими відомостями деструктивного змісту, що могло викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку», — йдеться у постанові з посиланням на матеріали поліції.

Під час судового засідання жінка підтвердила, що розмістила на своїй сторінці у фейсбуці зображення, де вказується, що вартість захисних масок складає 1 гривню та 60 копійок за штуку. Якщо ж ціна завищена, то потрібно телефонувати на вказаний на світлині телефон, який ніби то належить Службі безпеки України.

До теми: За порушення карантину поліція склала на хмельничанку протокол, але суд її виправдав

Вивчивши матеріали справи, суддя вирішив, що поліцейські безпідставно склали протокол про адміністративне правопорушення.

«Інформація про завищення цін на захисні маски і необхідність дзвонити на телефон ніби то СБУ, не могла в силу свого змісту викликати будь-якої паніки. Бо вартість медичних масок є загальновідомим фактом. Проте ця інформація дійсно неправдива у частині, що з приводу завищення ціни на захисні маски слід телефонувати в СБУ. Проте і будь-яких доказів, кому належить вказаний на зображенні номер телефону також надано не було», — аргументував свою постанову суддя.

Таким чином Городоцький районний суд постановив закрити цю справу через відсутність складу правопорушення. Наразі постанова не набула остаточної чинності, адже впродовж десяти днів з дати її винесення вона може бути оскаржена.

Читайте також: На Городоччині двоє людей одужали від COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую