ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Тиск і гіпертонія є, а доплат немає – вірусологам держава не доплачує за виявлення COVID-19

Суспільство 3543
Доплат працівникам лабораторного центру поки не передбачається
Доплат працівникам лабораторного центру поки не передбачається. Фото: надані пресслужбою Хмельницької ОДА

Про це повідомив головний санітарний лікар області.

Держава обіцяє медикам, які безпосередньо працюють із хворими на COVID-19 доплати у розмірі триста відсотків. Про це заявили ще наприкінці березня. Тоді Кабмін затвердив для них погодинну оплату, а парламент схвалив закон № 3275 про надбавки до зарплати в 300%. Щоправда поки це лише обіцянки, бо коштів медпрацівнки станом на 28 квітня, так і не отримали. Це підтвердили і у Хмельницькій обласній державній адміністрації, але кажуть гроші виділені і їх виплата - це лише питання часу. А ось праціникам, які досліджують біоматеріали усіх хворих і контактних із ними осіб, доплат немає і поки навіть не передбачається.

Головний санітарний лікар області Олег Балашов каже, економлять, щоб заплатити тим працівникам, які по 12 годин на добу роблять дослідження усіх біоматеріалів, які надходять із області на предмет наявності коронавірусної інфекції COVID-19.

«На сьогоднішній день доплат ні за березень, ні за квітень для працівників вірусологічної лабораторії не передбачено. Ми зараз, за рахунок економії коштів загального фонду, цим людям надаємо премії за ту роботу, яку вони самовіддано виконують. Тобто, люди працюють по 12 годин на добу, віддаючи усі сили йдуть і роблять свою роботу. Там половину з них вже з тиском, і з гіпертонічним кризом! Ми цікавимося цим питанням у Міністерстві охорони здоров’я, але поки що, нам дають відповіді, що робота проводиться. Коли надійдуть кошти невідомо, чи це буде травень, чи червень», – пояснив Олег Балашов.

Як пояснив сайту "Є" Олег Балашов, до роботи вірусологів і досліджненнія біоматеріалів залучені й лікарі-бактеріологи. Загалом 13 осіб причерні до цього процесу, але лише четверо із них мають спеціальний допуск до  роботи безпосередньо із вірусом.  

До теми: Медики Хмельницького та Нетішина, які борються з COVID-19, отримають доплати з міських бюджетів

Із обласного бюджету також не можуть допомогти фінансово. Як пояснив перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш, це Державна установа і «область не має права допомагати». Але вже підготували лист від облдержадміністрації на МОЗ щодо доплат тим прціавникам ДУ «Хмельницького лабораторного центру», які безпосередньо задіяні до роботи у дослідженні матеріалів по COVID-19.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую