ye-logo.v1.2
27 Листопада, 2020

Кам’янець-Подільський суд виправдав підприємців, яких звинувачували у порушенні карантину

Суспільство 2353
Суд не знайшов у діях підприємців складу правопорушення
Суд не знайшов у діях підприємців складу правопорушення. Фото: ілюстративне pixabay.com

На думку правоохоронців вони не припинили діяльність закладів торгівлі.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано дві постанови Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, які стосуються притягнення до адміністративної відповідальності підприємців, які ніби то порушили карантинні заходи. Обидві постанови датовані 27 квітням.

Згідно з першою постановою, адмінпротокол поліцейські склали на власницю магазину, який розташований на вулиці Привокзальній у Кам’янці-Подільському. Правоохоронці зазначили, що 21 березня жінка не припинила діяльність свого магазину на час карантину та продовжила приймання відвідувачів. Таким чином вона порушила постанову уряду щодо протидії COVID-19 і тому підлягає притягненню до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

«Власниця магазину не визнала своєї провини. Натомість вона розповіла, що через відсутність в аптеках міста засобів індивідуального захисту, її заклад почав продавати маски, гумові рукавички, захисні окуляри та захисні костюми. 21 березня близько десятої години у магазин прийшов працівники поліції, щоб придбати маску. Він залишив її всередині, а через кілька хвилин повернувся з іншими правоохоронцями, які скали протокол про адмінпорушення», — йдеться у постанові з посиланням на свідчення обвинуваченої.

Врешті Кам’янець-Подільський міськрайонний суд постановив закрити справу, адже не знайшов у ній складу правопорушення. Суддя мотивував це тим, що станом на 21 березня заборона уряду не поширювалася на торговельні заклади, які здійснюють роздрібну торгівлю засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

До теми: У Хмельницькому настоятелів двох храмів звинуватили в порушенні карантину

Також суд не знайшов ознак адміністративного правопорушення у діях іншої жінки. Та, згідно зі складеним поліцією адмінпротоколом, 25 березня не припинила роботу свого кіоску на вулиці Тручка у Кам’янці-Подільському та здійснювала приймання відвідувачів.

«Працівники поліції до протоколу не долучили письмових доказів, які підтверджують, що обвинувачувана вчинила адміністративне правопорушення. Крім того, матеріали справи не містять жодних доказів, що вона є суб'єктом господарювання. Працівники поліції належним чином не перевірили внутрішні документи магазину, в якому проводилась перевірка, не переконались та не впевнились, хто саме здійснює господарську діяльність», — йдеться у постанові Кам’янець-Подільського міськрайонного суду.

Наразі ці постанови не набули остаточної сили, адже впродовж десяти днів можуть бути оскаржені.

Читайте також: Жителя Дунаївців оштрафували за чутки про коронавірус

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую