ye-logo.v1.2
23 Жовтня, 2020

Духовна рада Хмельницького назвала дату відновлення богослужінь

Суспільство 1713
Духовна рада міста прийняла звернення щодо відновлення проведення богослужінь
Духовна рада міста прийняла звернення щодо відновлення проведення богослужінь. Фото: з архіву редакції

Священослужителі, які входять до Духовної ради, вважають продовження заборони на проведення богослужінь, недопустимим.

Свою позицію вони висловили в офіційному зверненні, яке напрацювали на зустрічі 21 травня за участі священнослужителів християнських церков міста, в тому числі керівників обласних єпархій, об’єднань та управлінь.

У зверненні зазначили, що церкви, представники яких входять до Духовної ради – православних, католицьких та протестантських – вчасно припинили регулярні богослужіння та інші активності в храмах і домах молитви міста та області за участі вірян і законослухняно пішли на карантин.

«Навіть такі важливі богослужіння та обряди як Пасхальні провели в форматі онлайн-трансляцій або перенесли на пізніше. Відзначаємо, що це безпрецедентні заходи в історії Церкви, але ми усвідомлюємо їх важливість заради життя та здоров’я людей. Ми оцінюємо та поділяємо правильні та адекватні зусилля, дії та рішення центральної та місцевої влади у боротьбі з епідемією COVID-19. Підтримуємо запуск економіки на всіх рівнях і повернення до роботи об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів сфери обслуговування. Однак, ми не сприймаємо сліпе копіювання, подвійні стандарти та необґрунтовану вибірковість у визначенні об’єктів та інституцій, які можуть повертатися до життя і функціонування в наявних умовах. Вважаємо абсолютно недопустимою штучну затримку початку відновлення богослужінь, доступу в храми, доми молитви чи орендовані релігійними громадами приміщення. Також вважаємо недопустимим штучне маніпулювання інформацією з метою створення уявлення, що саме церкви являються вогнищами заражень. Тисячі хворих, на жаль, інфікувались вірусом в самих різних місцях їхньої контактності», – йдеться у звернення.

До теми: Адаптивний карантин: що він означає для Хмельницької області

У листі також зазначено, що в умовах, коли відновлюють роботу ринки, торгові центри, громадський транспорт, заклади культури, спортивні команди та комплекси, заклади дошкільної освіти, дозволяється старт пляжного сезону з 1-го червня та інше, є неприпустимою заборона проведення богослужінь взагалі (рішенням окремих органів місцевого самоврядування) або визначення таких умов, які неприйнятні.

«Так, участь в богослужінні не більше 10-ти чоловік в той час, коли для репетицій театрів допускається до 50 чоловік або ж вимога 1 людина на 10 кв.м. в той час, коли для усіх інших місць просто соціальна дистанція 1,5 м виглядають як свідоме та вибіркове обмеження релігійних організацій. При тому ж, витримати дистанцію та інші норми під час богослужіння є реалістичним завданням на відміну від інших місць», – зазначили представники Духовної ради.

Враховуючи усі аргументи, священнослужителі зазначили, що приймають спільне рішення про відновлення проведення богослужінь, починаючи з 28 травня 2020 р.

Чи стосується рішення Духовної ради міста церков усієї області поки невідомо, адже, як зазначив секретар ради Ростислав Кудін, завтра (в понеділок, 25.05) обласна комісія ТЕБ і НС планує розглянути питання відновлення богослужінь у храмах області.

"Ми зараз із духовенством та представниками влади напрацьовуємо спільні рішення у цій ситуації, які влаштують усі сторони цього процесу", - каже Ростислав Кудін.  

Текст звернення Духовної ради Хмельницького
Текст звернення Духовної ради Хмельницького

До теми: На Хмельниччині за добу підтвердили понад 20 випадків інфікування COVID-19 (інформація станом на ранок 24 травня)

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую