ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому стартує пляжний сезон: чи безпечно купатися у Південному Бузі

Суспільство 6018
Місцем організованого літнього відпочинку в обласному центрі є пляж на лівому березі Південного Бугу
Місцем організованого літнього відпочинку в обласному центрі є пляж на лівому березі Південного Бугу. Фото: автора

Хоча календарне літо прийшло, відпочивальників біля водойми немає.

Попри зовсім не літню погоду, сьогодні, 1 червня, у Хмельницькому стартує купальний сезон. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Хмельницької міської ради.

За декілька днів до відкриття пляжу, фахівці ДУ «Лабораторний центр МОЗ у Хмельницькій області» взяли пробу води з річки Південний Буг, аби перевірити, чи безпечна вона для купання.

«Результати показали, що у воді є перевищення такого показнику, як коліфаги. При нормі 100 їх виявлено 160. Це свідчить про забрудненість водойми. Саме тому через декілька днів аналіз знову повторили», - розповіла сайту «Є» Зоя Мамонтова, лікар відділу організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Результати повторних досліджень стали відомі сьогодні, 1 червня.

«Кишкових паличок та патогенних мікроорганізмів у воді не виявлено. Коліфагів теж. Купатися безпечно», - розповів завідувач Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександр Рибак.

Перед початком купального сезону на пляжі спушили старий пісок та додали нового.
На берег висипали близько 300 тонн піску.

Єдиним місцем організованого літнього відпочинку в обласному центрі є пляж на лівому березі Південного Бугу. Саме там, ще на початку травня, комунальники взялися приводити все до ладу.

«Облаштування міського пляжу стартувало ще минулого року. Тоді берег Південного Бугу розчистили від чагарників, розрівняли спуск до води, демонтували старі фонтанчики з питною водою, а на їх місці встановили нові. Також встановили три нових кабінки для переодягання, які, на жаль, були пошкоджені вандалами. З’явилися сонцезахисні парасольки. Цього року роботи з облаштування продовжилися. Ми вже очистили від сміття старий пісок і досипали майже 300 тонн нового. Також доставили ще десять парасольок», - розповів сайту «Є» директор комунального підприємства «Парки та сквери міста Хмельницького» Олександр Боднарчук. Саме це підприємство відповідає за санітарний стан міського пляжу та обслуговує його.

Віднедавна на міському пляжі з'явилися п'ять нових двосторонніх лавок.
А для сортування пластику та скла встановили яскраві контейнери.

Окрім цього біля Молодіжного парку встановили п’ять двосторонніх лавок. А у рамках реалізації проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» на міському пляжі з’явилися сміттєві контейнери для скла і пластику.

«Цього року на облаштування пляжу з міського бюджету було виділено близько 300 тисяч гривень. Ця сума була б меншою, якби нам не доводилося лагодити те, що ламають хмельничани. Сподіваємося, що люди з розумінням ставитимуться до благоустрою, який робиться саме для них», - розповіла начальник відділу з благоустрою управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Тетяна Циб.

Попри заборону, хмельничани вигулюють собак на пляжі.

Тим часом працівники комунального підприємства «Парки та сквери міста Хмельницького» наполегливо просять хмельничан не вигулювати на пляжі тварин.

«Вода та пісок – можуть стати переносниками різних інфекцій. Саме тому собакам не місце на міському пляжі. Якщо ви стали свідками того, як власники тварин купають або вигулюють їх на міському пляжі, одразу телефонуйте на службу «102», - каже Олександр Боднарчук.

Читайе також: Прогноз погоди на тиждень: очікуються дощі та потепління

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую