ye-logo.v1.2

Початок роботи з десятої години: на які карантинні новації варто очікувати з 22 червня

Суспільство 6681
Деякі запроваджені в області обмеження стосуються Нетішина, Кам\'янця-Подільського, Красилова та Старокостянтинова
Деякі запроваджені в області обмеження стосуються Нетішина, Кам'янця-Подільського, Красилова та Старокостянтинова. Фото: ілюстративне pixabay.com

Крім урядових новацій, в окремих районах Хмельниччини вже запроваджено додаткові карантинні заходи.

Завтра, 22 червня, набувають чинності деякі зміни постанови Кабміну щодо протидії COVID-19. Крім продовження карантину до 31 липня, передбачено додаткові заборони та рекомендації, про які варто знати.

Отож, одна з вагомих новацій стосується початку робочого дня. Проте здебільшого вона має рекомендаційний характер. Кабмін рекомендує різним суб’єктам господарювання на час карантину розпочинати робочий день з дев’ятої або десятої чи навіть пізнішої години. Крім того, у постанові наводиться перелік галузей, чиї працівники мають розпочинати роботу о десятій ранку чи пізнішій годині. Серед них є такі сфери діяльності:

  • оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштова та кур’єрська діяльність;
  • тимчасове розміщування та організація харчування;
  • страхова діяльність;
  • освіта;
  • надання соціальної допомоги;
  • мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

А ось починати роботу о 10:00 є обов’язковою вимогою для центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту населення та територіальних органів Пенсійного фонду України. Натомість органи виконавчої влади, державні органи та органи місцевого самоврядування повинні працювати з восьмої ранку. Відповідно представники місцевої влади повинні подбати про внесення змін до руху громадського транспорту, щоб пристосувати його до оновлених графіків роботи громадян.

Громадський транспорт, ЗНО і літній оздоровчий сезон

Щодо всіх видів громадського транспорту, то фактично кардинальних змін у країні не запроваджено — кількість пасажирів і надалі має відповідати кількості сидячих місць. А перевізники є відповідальними за забезпечення своїх водіїв засобами індивідуального захисту.

Для тих, хто не правильно носить захисні маски настають «чорні дні», адже уряд вніс у нову постанову суттєве уточнення. Згідно з ним, забороняється перебування людей у громадських будинках і спорудах та громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що «закривають ніс та рот». Тобто одягнути маску на підборіддя відтепер законодавчо вважається неправильною поведінкою під час карантину.

Перебування у закладах освіти надалі забороняється групам понад десять осіб. Виключенням стала участь громадян у зовнішньому незалежному оцінюванні та різних видах вступних випробувань та іспитів.

Однак поки не варто очікувати на початок літнього оздоровчого сезону, адже Кабмін заборонив діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Запровадження інших обмежувальних заходів покладається на органи місцевого самоврядування, які відповідно до епідеміологічної ситуації можуть запроваджувати, наприклад, обмеження руху громадського транспорту або закриття закладів громадського харчування.

Запровадження нових обмежень у кількох районах Хмельницької області

Нові карантинні заходи також запровадила обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Найперше вони стосуються роботи регулярних пасажирських перевезень і є актуальними для кількох міст області.

Отож, згідно з протоколом комісії з ТЕБ і НС, пасажирський транспорт, чиї маршрути пролягають через Нетішин, Кам’янець-Подільський і Красилів повинні здійснювати посадку й висадку пасажирів виключно на території автовокзалів. А перевізники, які прямують через у Старокостянтинів, не повинні заїжджати на міську автостанцію.

Комісія також зобов’язала голів райдержадміністрацій Кам’янця-Подільського та Красилова, а також Кам’янець-Подільського міського голову заборонити роботу хостелів.

Читайте також: На Хмельниччині зросла кількість хворих на коронавірус: свіжа статистика облдержадміністрації

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую