ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У лісах на півночі області зацвіли рідкісні червонокнижні рослини

Суспільство 2060
Природоохоронці їх зафіксували під час чергового обстеження лісових масивів
Природоохоронці їх зафіксували під час чергового обстеження лісових масивів. Фото: НПП «Мале Полісся»

Їх виявили під час обстеження лісових масивів.

На території Національного природного парку «Мале Полісся», розташованого на території Ізяславського та Славутського районів, зацвіли рідкісні рослини. Як зазначають в пресслужбі заповідника, природоохоронці їх зафіксували під час чергового обстеження лісових масивів. Мова йде про півники сибірські (Iris sibirica L.)

«Півники сибірські – багаторічні рослини, зростають до метра заввишки, утворюючи куртини (ділянки) рослин. Квітки синьо-фіолетові, зрідка білі. Плід – довгаста тригранна коробочка. Цвітуть рідкісні півники в травні-липні, плодоносять в липні-серпні. Розмножуються насінням та вегетативно. Зростають на перезволожених ґрунтах», - зазначають в пресслужбі заповідника.

Додають, щоб зберегти популяцію цього виду, заборонено несанкціоноване збирання рослин та порушення умов місцезростань, тобто надмірний випас та меліорація лук.

Рослини занесені до Червоної книги. Фото: НПП «Мале Полісся».

Читайте також: На Хмельниччині виявили дуже рідкісних червонокнижних кажанів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую