ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Тарифи за доставку газу з липня змінилися: скільки будемо платити

Суспільство 10312
Вартість доставки газу розраховується окремо для кожного споживача
Вартість доставки газу розраховується окремо для кожного споживача. Фото: ілюстративне з stock.adobe.com

Окрім вартості блакитного палива, потрібно платити ще за його доставку.

Національна комісія з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) внесла зміни до другого етапу подорожчання доставки газу.

Нагадаємо, з січня 2020 року Нацкомісія виділила плату за транспортування газу із загальної платіжки. Один тариф був встановлений на період з 1 січня до 30 червня, а другий – з 1 липня.

На першому етапі змін для мешканців Хмельницької області (крім Шепетівки та Шепетівського району) був встановлений тариф на доставку газу в розмірі 1,044 гривень за один метр кубічний на місяць. Шепетівчани за доставку газу з 1 січня до 30 червня платили 0,672 гривень за 1 кубічний метр газу.

З липня тарифи на доставку газу мали змінитися і становити 1,20 гривень за 1 метр кубічний на місяць (для абонентів АТ «Хмельницькгазу») та 0,744 гривень за 1 кубічний метр блакитного палива для мешканців Шепетівки та Шепетівського району. Однак, 24 червня, на засідання НКРЕКП були переглянуті тарифи, встановлені для 44 газорозподільних компаній.

Тож змін, вартість доставки газу для абонентів АТ «Хмельницькгаз» з першого липня становитиме 1,104 гривені за один метр кубічний на місяць.

Для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, за доставку якого відповідає ПРАТ «Шепетівкагаз», доставка природнього газу з першого липня 2020 року складе 0,684 гривені за 1 кубічний метр газу. 

Окрім доставки газу, жителі Хмельниччини платитимуть й за спожите блакитне паливо. Його вартість у липні поки що не відома.

Зазначимо, що червнева ціна встановлена на рівні, що на шість відсотків нижча за ту, яка була у травні. Для абонентів ТОВ «Хмельницькгаз збут» - це 2,78 гривні за один кубометр газу. Для шепетівчан та жителів Шепетівського району вартість блакитного палива у червні становить – 2,79 гривні за кубометр.

Як порахувати, скільки потрібно заплатити за доставку газу?

Вартість доставки газу розраховується окремо для кожного споживача. Вона залежить від об’єму спожитого блакитного палива впродовж так званого «газового року». Він охоплює період з 1 жовтня до 30 вересня.

Тобто людині потрібно порахувати, скільки вона використала газу за цей проміжок часу. Опісля цю суму потрібно помножити на тариф, наприклад — 1,104 гривні, й поділити на 12 — кількість місяців.

Наприклад, якщо людина користується газовою плитою й спожила впродовж «газового року» 200 кубічних метрів, виходить такий розрахунок: 200 x 1,104 / 12 = 18 гривень і 40 копійок. Стільки за місяць абонент має заплатити за транспортування газу. Аналогічно, якщо спожито 1200 кубічних метрів: 1200 x 1,104 / 12 = 110 гривні та 40 копійок за місяць тощо.

Де дізнатися обсяг спожитого газу?

Як зазначила прессекретар АТ «Хмельницькгаз» Леся Андрейко, найперше абоненти можуть дізнатися обсяги використаного блакитного палива за «газовий рік» в «Особистому кабінеті» споживача на сайті 104.ua або ж використати аналогічний мобільний додаток.

Для решти клієнтів рахунки будуть доставлятися поштою. У віддалених районах області та міста Хмельницький, де немає відділень «Укрпошти», платіжки мають приносити контролери АТ «Хмельницькгаз». Окрім того, людина може зателефонувати у контакт-центр за телефоном: (0382) 742-104, (067) 01 14 104.

 Читайте також: За гарячу воду хмельничани платитимуть по-новому і за іншим тарифом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую