ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Помер народний депутат України трьох скликань від Хмельниччини

Суспільство 6895
Адаму Чикалу було 73 роки
Адаму Чикалу було 73 роки. Фото: колаж автора

Адам Чикал помер у віці 73 роки.

Народний депутат України другого, третього та четвертого скликань, Генерал-полковник Адам Чикал помер у п’ятницю, 17 липня ввечері. Про це сайту «Є» розповіла його рідна сестра Надія Малярчук.

«Мій брат протягом багатьох останніх років хворів, пересувався в інвалідному візку. За два дні до смерті його «розбив» черговий інсульт і в п’ятницю ввечері він помер. Поховали його в неділю, 19 липня. Було дуже багато людей з різних міст України, адже мій брат був доброю людиною, чуйною, його поважали і друзі, і колеги», – розповіла Надія Василівна.

Поховали Адама Чикала у Лісоводах Городоцького району, де вони з дружиною Валентиною і прожили останні роки свого життя.

Довідка: Адам Чикал народився 18 березня 1947 року у селі Кремінна Городоцького району. Навчався у сусідньому селі Лісоводах, там працював водієм, а згодом пішов до війська і навчався у Бакинському вищому командному училищі. Із 1968 року був командувачем військовими підрозділами в Групі радянських військ у Німеччині і в білоруському Полоцьку. Із 1981 року був начальником штабу танкового полку в місті Кушка, Туркменія.

Із травня 1982 по грудень 1985 року – начальник штабу полку, командир полку у контингенті радянських військ в Афганістані, був двічі важко поранений. Після Афганістану – командир полку, начальник штабу дивізії Прикарпатського військового округу, а вже у 1989-1991 роках Адам Васильович був слухачем Військової академії Генштабу Збройних сил СРСР. Після закінчення – командиром навчальної дивізії у Бердичеві.

Із червня 1993 по травень 1995 року був першим заступником командувача 8-ої танкової армії (м. Житомир).
Будучи народним депутатом України трьох скликань Адам Васильович був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, членом постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі та членом групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Азербайджан.

До теми: На Сході загинув 26-річний військовий з Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую