ye-logo.v1.2

«Кольоровий» карантин: Кабмін змінив механізм запровадження

Суспільство 1939
«Кількість нових випадків впродовж 14 днів не має перевищувати 40 хворих на 100 тисяч населення», — Максим Степанов
«Кількість нових випадків впродовж 14 днів не має перевищувати 40 хворих на 100 тисяч населення», — Максим Степанов. Фото: ілюстративне facebook.com/KabminUA

Послаблення карантинних заходів переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів.

Сьогодні, 12 серпня, Кабмін прийняв зміни до постанови щодо запровадження карантинну в умовах світової пандемії COVID-19. Вони стосуються механізмів визначення «кольорових» зон епідеміологічної небезпеки, які можуть запроваджуватися на території області або певних населених пунктів.

За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, до цього часу в країні рівень епідеміологічної небезпеки у конкретному населеному пункті чи області загалом визначався за чотирма показниками. Серед них: кількість заповнених ліжок у лікарнях, кількість нових випадків, кількість проведених тестувань і динаміка зростання нових випадків COVID-19. У новій постанові урядовці пропонують визначати «кольорові» зони вже за трьома показниками.

«Новим показником став рівень нових випадків захворювання в адміністративно-територіальній одиниці. Згідно з ним, кількість нових випадків впродовж 14 днів не має перевищувати 40 хворих на 100 тисяч населення. Саме ці цифри ми взяли за базовий рівень захворюваності на COVID-19. Він відповідає середньому рівню по країні, з чим спокійно може справлятися медична система», — пояснив Максим Степанов.

За його словами, заповненість ліжок пацієнтів з коронавірусом у медзакладах визначатимуть по всій області. Якщо п’ять днів поспіль вони заповнені на 50 відсотків, то на території всього регіону встановлюється «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. А «червоний» рівень запроваджується за умови заповнення 75 відсотків ліжок.

До теми: В Україні визначились, як навчатимуться діти з 1 вересня

В силі залишається середній показник проведення тестувань методами ПЛР та ІФА. Він у населених пунктах має становити не менше 24 тестів на 100 тисяч населення впродовж семи днів.

«Передбачено, що державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій приймає рішення про запровадження рівня епідеміологічної небезпеки кожні сім днів. Однак рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» й «жовтого» рівнів не може бути запроваджено раніше, ніж через 14 днів. Саме цей час є максимальним інкубаційним періодом COVID-19», — розповів Максим Степанов.

Урядовець додав, цю постанову впродовж дня мають доопрацювати, щоб внести всі можливі зауваження. Відповідно на сайті Кабміну поки що немає її повного тексту.

Оновлено: Нові правила карантину: у міністерстві повідомили, як запроваджуватимуть «кольорові» зони

Нагадаємо, з 1 серпня почали діяти нові правила адаптивного карантину. Згідно з ними, регіональні комісії з ТЕБ і НС більше не визначають карантинних обмежень. Цим питанням нині опікується державна комісія з ТЕБ і НС. Крім того, уряд запровадив «кольорові» рівні епідеміологічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Кожен з них передбачає певні карантинні обмеження.

Читайте також: Хмельниччина залишається у «зеленій» зоні: міністр вибачився за технічну помилку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую