ye-logo.v1.2

В області більше не прийматимуть рішень щодо карантинних обмежень

Здоров'я 6291

З 1 серпня будуть встановлюватися 4 рівні епідемічної небезпеки.

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій більше не прийматиме рішень щодо карантинних обмежень в області, пов’язаних із захворюваністю на COVID-19. Про це сьогодні, 27 липня, під час брифінгу в Хмельницькій ОДА розповів заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш. За його словами, вже опубліковані нові підходи уряду і постанова Кабінету міністрів України, яка вступить в дію з 1 серпня щодо новацій введення протиепідемічних заходів.

«З 1 серпня діятимуть нові підходи до введення карантинних обмежень. Зокрема, вони будуть стосуватися того, що всі обмеження щодо карантину встановлюватиме державна комісія, а не регіональна, як це було раніше. І залежно від показників захворюваності та завантаженості лікарень буде існувати 4 рівні епідемічної небезпеки. Чим вищий рівень небезпеки в регіоні, тим жорсткіші обмеження будуть застосовуватися. Зелений рівень встановлюватиметься у випадку перевищення показників безпеки на 5 відсотків, жовтий – від 5 до 20 відсотків, помаранчевий – від 20 до 50 відсотків та червоний – понад 50 відсотків», - пояснює Роман Примуш.

Додає, щодо останнього, червоного рівня, будуть застосовуватися найсерйозніші обмеження: заборона перевезень, роботи закладів освіти, прийом відвідувачів громадськими закладами…

«Наразі за усіма показниками Хмельниччина перебуває в зеленій зоні, - каже Роман Примуш. - Тож поки в нас діють лише загальноприйняті по країні обмеження. Такі як перевезення пасажирів громадським транспортом в кількості місць для сидіння, носіння масок в громадських місцях, заборона самовільно залишати місця самоізоляції чи обсервації…»

Читайте також: COVID-19: в ОДА розповіли про важкий випадок та ситуацію в області.

Також, за словами Романа Примуша, з 1 серпня Міністерство охорони здоров’я буде щоденно публікувати статистику щодо захворюваності на COVID-19 по кожній області і вже залежно від ситуації в тому чи іншому регіоні будуть прийматися відповідні рішення щодо посилення карантину.

В ОДА також сподіваються, що якщо ситуація в області не буде кардинально змінюватися і навчальний процес на Хмельниччині розпочнеться вчасно.

«В новій постанові є прописані обмеження щодо проведення навчального процесу. Зокрема, наприклад, якщо місто, район чи область потрапить в помаранчеву зону – то діяльність закладів освіти буде дозволена лише в групах до 20-ти осіб. Якщо в червону зону – діяльність таких закладів може бути взагалі заборонена», - каже Роман Примуш.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую