ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині встановлюють організаторів багатотисячної хресної ходи до Почаєва

Суспільство 5299
Серед учасників ходи дорослі, діти, люди похилого віку
Серед учасників ходи дорослі, діти, люди похилого віку. Фото: з архіву

Реакція Хмельницької облдержадміністрації.

Днями у Кам’янці-Подільському стартувала масштабна хресна хода віруючих Української православної церкви (Московського патріархату) в Почаївську лавру. Попри карантин, тисячі вірян 19 серпня вирушили в дорогу, щоб разом подолати більше двохсот кілометрів.

В Хмельницькій облдержадміністрації зізнаються, хоча подібне масове скупчення людей не є доречним в умовах пандемії COVID-19, але додаткових важелів впливу не мають, щоб завадити проведенню ходи. Водночас, за словами голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, ситуація перебуває під контролем, а організаторів ходи наразі встановлюють.

«Ми володіли інформацією ще до того моменту, коли хода мала розпочатися, - сказав сьогодні, 21 серпня, під час брифінгу голова ОДА. - Церковні організації відмежувалися від цього заходу. За їх словами, вони її не висвячували. Принаймні, офіційно будь-яких дій в цьому напрямку не вчиняли».

Також в адміністрації зазначають, кількість паломників, які рухаються з Кам’янця-Подільського, і кількість вірян, що пересікають Хмельниччину зі сторони Вінницької області, відслідковують. А ще контролюють, де ці особи зупиняються. Крім того, їх супроводжує відповідна кількість працівників поліції та проводиться відповідна роз’яснювальна робота. 

«Зупинки груп людей, як правило, здійснюються поза межами населених пунктів. І навіть деякі пересування формуються таким чином, щоб вони не проходили через населені пункти», - додає Дмитро Габінет.

За його словами, наразі проводиться робота з виявлення організаторів хресної ходи, на яких мають бути складені протоколи за порушення карантинних заходів.

Стартувала хода з Кам'янця-Подільського.

На Хмельниччині ж у межах деяких населених пунктів, через які пролягає маршрут хресної ходи, заборонили на місцевому рівні зупинятися їх учасникам. Зокрема про це повідомили на сторінці Волочиської міської ради.

Водночас Дмитро Габінет зауважив: «Подібні рішення не передбачені жодним нормативно-правовим актом. Але ще раз підкреслюю, ми робимо все для того, щоб таких зупинок в населених пунктах не було».

До теми: «За два тижні можемо потрапити до «помаранчевої» зони» – голова ОДА.

Збиралися паломники біля Кафедрального собору Олександра Невського.
Віряни брали з собою у дорогу дорожні рюкзаки, каремати та намети.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую