ye-logo.v1.2

На Хмельниччині встановлюють організаторів багатотисячної хресної ходи до Почаєва

Суспільство 4018
Серед учасників ходи дорослі, діти, люди похилого віку
Серед учасників ходи дорослі, діти, люди похилого віку. Фото: з архіву

Реакція Хмельницької облдержадміністрації.

Днями у Кам’янці-Подільському стартувала масштабна хресна хода віруючих Української православної церкви (Московського патріархату) в Почаївську лавру. Попри карантин, тисячі вірян 19 серпня вирушили в дорогу, щоб разом подолати більше двохсот кілометрів.

В Хмельницькій облдержадміністрації зізнаються, хоча подібне масове скупчення людей не є доречним в умовах пандемії COVID-19, але додаткових важелів впливу не мають, щоб завадити проведенню ходи. Водночас, за словами голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета, ситуація перебуває під контролем, а організаторів ходи наразі встановлюють.

«Ми володіли інформацією ще до того моменту, коли хода мала розпочатися, - сказав сьогодні, 21 серпня, під час брифінгу голова ОДА. - Церковні організації відмежувалися від цього заходу. За їх словами, вони її не висвячували. Принаймні, офіційно будь-яких дій в цьому напрямку не вчиняли».

Також в адміністрації зазначають, кількість паломників, які рухаються з Кам’янця-Подільського, і кількість вірян, що пересікають Хмельниччину зі сторони Вінницької області, відслідковують. А ще контролюють, де ці особи зупиняються. Крім того, їх супроводжує відповідна кількість працівників поліції та проводиться відповідна роз’яснювальна робота. 

«Зупинки груп людей, як правило, здійснюються поза межами населених пунктів. І навіть деякі пересування формуються таким чином, щоб вони не проходили через населені пункти», - додає Дмитро Габінет.

За його словами, наразі проводиться робота з виявлення організаторів хресної ходи, на яких мають бути складені протоколи за порушення карантинних заходів.

Стартувала хода з Кам'янця-Подільського.

На Хмельниччині ж у межах деяких населених пунктів, через які пролягає маршрут хресної ходи, заборонили на місцевому рівні зупинятися їх учасникам. Зокрема про це повідомили на сторінці Волочиської міської ради.

Водночас Дмитро Габінет зауважив: «Подібні рішення не передбачені жодним нормативно-правовим актом. Але ще раз підкреслюю, ми робимо все для того, щоб таких зупинок в населених пунктах не було».

До теми: «За два тижні можемо потрапити до «помаранчевої» зони» – голова ОДА.

Збиралися паломники біля Кафедрального собору Олександра Невського.
Віряни брали з собою у дорогу дорожні рюкзаки, каремати та намети.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую