ye-logo.v1.2

Хмельничани розробили незвичні рюкзаки

Суспільство 9095
Дві хмельничанки виграли в бізнес-конкурсі 100 тисяч гривень
Дві хмельничанки виграли в бізнес-конкурсі 100 тисяч гривень. Фото: автора

І виграли на їх розробку 100 тисяч гривень.

Рюкзак, який допоможе учню бути помітним у темряві, велосипедисту під час руху, а дітям – порозважатися за іграми. Таке можливо? Так! Хмельничани Віта Бабко зі своїм чоловіком та подругою Олею Мороз придумали, розробили та виготовили рюкзак з підсвіткою, який за їхніми словами, є унікальним та повністю «хмельницьким». Про те, як виникла ідея, як вони виграли 100 тисяч на її реалізацію та якими ще цікавинками планують дивувати хмельничан розповіли читачам сайту «Є» самі розробники.

- Віто, розкажіть, як виникла ідея створення такого незвичного рюкзака?

- Минулого року, коли мій старший син повертався зі школи і йшов дорогою, яка не освітлювалася, його ледве не «зачепила» автівка. Це при тому, що на його рюкзаку були світловідбивні елементи. Він про це розказав мені. А чоловік, який це почув, жартома сказав, що на цій ділянці дороги треба дитину обмотувати ялинковими прикрасами або давати в руки ліхтарик, аби він став помітним для водіїв.

З того моменту у нас виникла ідея створення звичайного рюкзака, який би мав підсвітку. Однак, мій чоловік, який є досить креативним, запропонував зробити рюкзак з цікавими елементами, який був не лише сумкою для речей та засобом безпеки, а й цікавим та неординарним. За місяць його ідея вже була втілена і ми мали перший прототип рюкзака, який дуже сподобався сину.

«Наші рюкзаки реагують на голос власника і транслюють анімацію за його тембром», - каже Віта Бабко.

- Що такого незвичного є у ваших рюкзаках?

- На лицевій стороні рюкзака розміщені LED-стрічки, які зібрані, сформовані та запрограмовані нами. Завдяки мобільному додатку, власник рюкзака самотужки може обрати малюнок, який транслюватиметься на екрані. Підсвітка акумулюється повербанком, який розміщений у боковій кишені рюкзака. Наразі доступними є п’ять видів ігор, 30 видів різноманітної анімації, функція написання тексту з літерами та цифрами. Також, спеціально для велосипедистів, є доступні дорожні знаки, які допоможуть їм під час руху. А ще наші рюкзаки реагують на голос власника і транслюють анімацію за його тембром. До того ж, вони досить легкі та практичні, що досить важливо для школярів.

Наразі хмельничани виготовили декілька десятків рюкзаків.
Рюкзак є досить містким та стильним.

- Свої рюкзаки ви назвали «Nebal». Що означає це слово?

- Наші незвичні рюкзаки мають й незвичну назву – «Nebal». У перекладі з сирійської мови це слово означає розумний та чесний. Саме цього ми дотримуємося.

- Скільки наразі у вас рюкзаків і хто їх шиє?

- Зараз у нас декілька десятків рюкзаків п'яти різних кольорів. Екран з LED-стрічками ми робимо самотужки, а сам корпус шиють за нашими ескізами в ательє. Це досить копітка робота, адже над його виготовленням працює декілька осіб.

- Чи плануєте запускати їх виробництво та скільки коштуватиме такий незвичний рюкзак?

- Щодо ціни, то найдорожчий коштуватиме до трьох тисяч гривень. Плануємо виготовляти ще й невеличкі сумки-бананки, які вартуватимуть близько 800 гривень.

Взагалі, масове пошиття таких рюкзаків стало можливе завдяки перемозі у проєкті «Битва стартапів», який проводила Хмельницька міська рада. Саме моя подруга Оля Мороз розповіла мені про таку можливість і ми зважились на цю авантюру.

Ольга Мороз доклала максимум зусиль, аби на «Битві стартапів» їхня бізнес-ідея була почута.

- Олю, розкажіть, про підготовку та перемогу у проєкті «Битва стартапів»?

- Випадково, на сайті міської ради я побачила повідомлення про конкурс бізнес-ідей і згадала, що мої друзі розповідали про диво-рюкзак. У мене виникла ідея презентувати його та заявити про цей винахід, який придумали хмельничани, та ще й шиють у Хмельницькому.

За день до конкурсу ми усі не спали, готувалися до виступу. На презентацію ми прийшли з рюкзаками та в масках, які теж мали ілюмінацію. Журі дуже сподобався наш виступ і ми посіли перше місце отримавши приз - 100 тисяч гривень.

- Куди будуть витрачені ці кошти?

- Звичайно на розробку нової моделі. Ми не хочемо зупинятися на досягнутому. У нас амбітні плани і ми сподіваємося, що досить скоро про хмельницькі рюкзаки «Nebal» знатимуть не лише в Україні, а й за кордоном.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую