ye-logo.v1.2

«Друге життя» вживаного одягу: у Славуті можна придбати речі за власною ціною

Суспільство 7205
У магазині проводять ремонтні роботи
У магазині проводять ремонтні роботи. Фото: надане Олегом Беруком

Кошти від реалізації товару віддаватимуть на благодійність.

Через декілька тижнів у Славуті запрацює майданчик, де реалізовуватимуть вживаний одяг за ціною, яку пропонуватимуть самі покупці. Вторговані від продажу кошти ініціатори соціального проєкту спрямовуватимуть на благодійність. Окрім того, очікують, що сам одяг для продажу приноситимуть люди, яким він уже став не потрібен, але має хороший стан.

«Практики сортування та повторного використання одягу давно існують в Європі. Але ми вирішили цю ідею вдосконалити — клієнт сам вирішуватиме скільки плати за ту чи іншу річ. Зараз завершуємо ремонт приміщення, де розташовуватиметься магазин і люди туди зможуть приносити свої речі, які в хорошому стані і їм не потрібні. Також, усі охочі зможуть щось собі придбати», - розповідає один із реалізаторів ініціативи Олег Берук.

За його словами, гроші покупці даватимуть не продавцю, а кидатимуть у спеціальну опломбовану скриньку, вміст якої піде на благодійність. Окрім того, частина коштів буде спрямована на утримання приміщення та персоналу. Продавець лише контролюватиме процес, але до грошей доступу не матиме.

«Не всім людям можна допомогти вживаним одягом. Тому будемо реалізовувати благодійні та соціальні проєкти за кошти, які матимемо від продажу. Про зроблену роботу звітуватимемо у соціальних мережах та на нашому сайті, який незабаром запрацює. Це буде не просто якась невідома цифра, яку ми передамо, а фото та відео факти у соцмережах, де буде показано, що з цього вийшло. Кому допомогти довго шукати не доведеться», - каже Олег Берук.

Речі для продажу уже почали пропонувати місцеві мешканці. Окрім того, міська рада дозволила забирати одяг із встановлених у Славуті контейнерів з вживаним одягом.

Славутчани уже почали віддавати вживаний одяг
Ініціатори власним коштом розгружають та сортують одяг з контейнерів

«Одяг, який ми отримуємо напряму 70-80% якісний і повністю підходить для повторної реалізації. У контейнерах приблизно половина речей мають не належний вигляд», - зізнаться Олег.

Додає, що насправді розумно позбавитись від вживаних речей проблематично, адже викинувши їх просто на смітник – це шкідливо для довкілля. На полігоні таке сміття розкладається десятки років. Тому Олег Берук та його компаньйон Олег Бончук замислюють над тим, аби переробляти той товар, який не придатний для продажу.

«Наступний етап нашого задуму — зайнятись переробкою одягу. Для цього ми зараз пишемо проєкт, аби мати можливість виграти грант Європейського фонду підтримки інноваційного бізнесу. Плануємо залучити близько 240 тисяч гривень. Із вживаних речей зможемо робити вату або перебиватимемо їх на ганчірки, які надалі можна використовувати в промислових цілях», - зазначає Олег Бончук.

Ну а наразі хлопці готуються до страту свого проєкту. Громадяни, які мають та хочуть віддати свій одяг, взуття, аксесуари та іграшки у гарному стані, можуть писати їм на сторінку у фейсбуці

Читайте також: У Славутській об’єднаній територіальній громаді впроваджують роздільний збір сміття

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую