ye-logo.v1.2

Порушив карантин, бо не міг вигнати пасажирів: хмельницький суд виправдав водія маршрутки

Суспільство 2217
Крім того, правоохоронці не навели достатніх доказів провини чоловіка
Крім того, правоохоронці не навели достатніх доказів провини чоловіка. Фото: ілюстративне УПП у Хмельницькій області

Чоловік визнав свою провинну, але пояснив, що не вправі застосовувати до людей фізичну силу.

Хмельницький міськрайонний суд нещодавно розглянув справу водія маршрутки, якого правоохоронці звинуватили у порушенні правил карантину. Орган правосуддя вирішив стати на бік обвинуваченого. Про це свідчить постанова від 14 вересня.

За її текстом, працівники поліції намагалися притягнути до адміністративної відповідальності водія ТОВ «Рембуд-транс». Вранці 29 серпня у мікрорайоні Книжківці на вулиці Центральній чоловік здійснював пасажирські перевезення у громадському транспорті. Тоді ж правоохоронці встановили, що у цій маршрутці кількість людей перевищує кількість сидячих міць.

На їх думку, таким чином водій порушив постанову Кабміну щодо протидії COVID-19. Тому вони склали на нього протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Під час судового засідання водій визнав свою провину. Проте він пояснив, що не міг вплинути на громадян, які не бажали полишити салон громадського транспорту. А застосовувати до пасажирів фізичну силу для їх висадки — не вправі.

Крім того, під час розгляду справи суд виявив порушення у складеному правоохоронцями протоколі. Зокрема, у ньому не зазначені свідки, які могли підтвердити чи спростувати обставини події. Не надано й доказів, що водій перевозив більше пасажирів, ніж це дозволено урядовою постановою.

Таким чином Хмельницький міськрайонний суд постановив закрити провадження щодо водія маршрутки через відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення.

Наразі ця постанова не набула остаточної законної сили, адже впродовж десяти днів з дати винесення її можна оскаржити в апеляційному суді.

Читайте також: Волочиськ проти «червоної» зони: міська рада прийняла власне бачення карантину

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую