ye-logo.v1.2

На Хмельниччині дозволили вилов раків з певними обмеженнями

Суспільство 640
З 21 вересня 2020 року знято заборону на любительський вилов раків у водоймах Хмельницької області
З 21 вересня 2020 року знято заборону на любительський вилов раків у водоймах Хмельницької області. Фото: ілюстративне з pixabay.com

Порушення карається штрафом.

Сьогодні, 21 вересня, у Хмельницькій області зняли заборону на любительський вилов раків у водоймах. Про це повідомляє Хмельницький рибоохоронний патруль на сторінці у фейсбуці.

«Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства в незаборонений час діє обмеження на вилов раків. Одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 - на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Також допускається ручне збирання раків та лов за допомогою раколовки діаметром не більше 70 сантиметрів і вічком не більше 22 міліметри, волосінню з приманкою і розщіпом не більше п'яти снастей на ловця», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу і раніше години до сходу сонця) із застосуванням підсвічування. Мінімальний розмір, дозволений для вилову, становить не менше, ніж 10 сантиметрів.

Нагадаємо, що заборону на вилов раків запровадили 1 серпня. Основною метою заборони було захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. У цей період вони змінювали свій хітиновий покрив на новий, а також оновлювали зябра та травні органи.

Рибоохоронці нагадують, що розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину рака 25.50 гривень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую