ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Мішки не обов’язкові: як радять ховати померлих від коронавірусу

Суспільство 3763
Рекомендації МОЗ щодо поховань оновили
Рекомендації МОЗ щодо поховань оновили. Фото: ілюстративне unsplash.com

Рекомендації МОЗ оновили.

Людей, які померли від коронавірусної хвороби COVID-19, не обов’язково ховати в герметичних мішках. Якщо раніше, відповідно до алгоритму МОЗ прийнятого ще навесні, така процедура була обов’язковою, то в серпні рекомендації оновили, і тепер використовувати мішки мають лише за певних обставин.

«В цілому, правила безпечного поводження з тілами померлих з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби COVID-19 зазнавали декілька разів змін, - пояснює перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш. - Наразі процедура наступна: заклад охорони здоров’я, де перебуває тіло померлого, передає його родині через ритуальну службу, яка у відповідних засобах захисту з дотриманням протиепідеміологічних вимог здійснює його транспортування. Справді, в більшості випадків передача тіла має відбуватися без застосування герметичного мішка, але є певні обмеження. Тобто, під час прощання та поховання забороняється торкатися відкритих ділянок тіла небіжчика. Крім того, обов’язковим є дотримання маскового режиму та соціальної дистанції під час проведення обряду поховання».

Додамо, що згідно з Правилами безпечного поводження з тілами померлих з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби COVID-19, лише при надмірному утворенні рідини тіло померлого може бути поміщено в герметичний пакет-мішок.

Окрім того, зазначається, що родичі та близькі, які бажають бачити тіло померлого, допускаються до нього виключно після підготовки до поховання (мають бути оброблені дезінфекційним розчином) та мають бути проінструктовані щодо заборони торкатися відкритих ділянок тіла та обрядових поцілунків при видачі тіла.

До ритуальних обрядів перед похованням, що проводяться в приміщеннях, допускаються особи з розрахунку не більше однієї людини на 5 квадратних метрів та забезпечення дистанціювання у 1,5 метра.

Читайте також: Вибори в умовах коронавірусу: уряд затвердив протиепідемічні заходи на день голосування.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую