ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Кам’янчанка створює прикраси зі справжніх квітів в ювелірній смолі

Суспільство 3859
Майстриня з з Кам
Майстриня з з Кам'янця-Подільського створює прикраси зі справжніх квітів в ювелірній смолі. Фото: надане Юлією Марущак

У колекції Юлії Марущах більше тисячі виробів.

Яскраво забарвлене захоплення – створення прикрас зі справжніх квітів в ювелірній смолі – полонило художницю з Кам’янця-Подільського Юлію Марущак після того, як вона займалася іншими видами творчості – виготовленням листівок та прикрас з полімерної глини.

Жінка закінчила два навчальні заклади: Кам’янець-Подільський коледж культури та мистецтва і Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка за спеціальністю образотворче мистецтво.

«Під час навчання я пробувала багато різних технік, серед яких був художній розпис скла. Тоді я познайомилася з матеріалом, який дозволяв створювати 3D-ефект скла. Я пробувала робити листівки, які прикрашала сушеними квітами приклеєні за допомогою пасти, яка створювала цей 3D-ефект. Виглядало воно досить вдало – сушена квітка, на якій затрималася крапелька роси. Згодом я помітила, що ця техніка має недолік – на великій площині листівки матеріал тріскав. Тоді я почала шукати замінник цієї пасти і знайшла ювелірну смолу, яку ще називають епоксидкою», - розповідає Юлія Марушак.

Юлія Марущак вже 11 років створює ось такі прикраси
Квіти, які майстриня використовує у прикрасах, вирощує на підвіконні, збирає під час прогулянок та купує на ринку
Окрім прикрас, Юлія виготовляє сувеніри та обереги

Саме тоді, 11 років тому, майстриня почала експериментувати і поєднувати усі техніки, якими досі займалася – а це і художній розпис скла, і виготовлення прикрас з полімерної глини і створення листівок з сушеними квітами.

«Прикраси з ювелірної смоли я вперше побачила на ярмарку в Чернівцях. По приїзді додому, я спробувала створювати щось подібне, але свою родзинку все-таки вирішила додати – це були сушені квіти», - каже пані Юлія.

А перед тим, як приступити до створення прикрас, жінка почала висаджувати у себе на підвіконні, на дачі та біля свого під’їзду десятки різноманітних видів квітів, які потім засушувала і використовувала у прикрасах.

«Якщо я йду кудись в похід, завжди з собою беру книгу і коробку. У книзі я засушую квіти, які використовую для пласких прикрас, а в коробку кладу квіти, які використовую для об’ємних робіт», - каже майстриня.

Географія прихильників робіт Юлії Марущак давно розширилася за межі України
Виготовлення прикрас досить копітка справа, зізнається майстриня
У колекції Юлії Марущах більше тисячі виробів

Виготовлення прикрас досить копітка справа, зізнається Юлія. Жінка каже, що після того, як квіти добре висохнуть, вона починає «хімічити» – поєднувати два компоненти – закріплювач та епоксидну смолу у певних пропорціях. Після замішування, матеріал підлягає дегазації – коли з смоли виходять бульбашки повітря.

«Далі я починаю створювати квіткову композицію, яку шарами заливаю ювелірною смолою. Це довготривалий процес, який інколи затягується на тижні. Далі виріб застигає у силіконовій формі, яку я теж заздалегідь виготовляю самотужки. Коли основа прикраси готова, вона сохне близько 48 годин, а потім настає процес полірування», – каже мисткиня. Для цього Юлія використовує спеціальну пасту та шліф машинку.

У колекції кам’янчанки понад тисячу прикрас та сувенірів. Жінка каже, що втомилася їх рахувати. «Колись я кожен свій виріб фотографувала і присвоювала номер, допоки на ноутбуці не закінчилася пам'ять. З часом почала деякі фото видаляти, а потім взагалі перестала їх фотографувати. Зараз роблю фото деяких робіт лише для того, щоб виставити їх у соцмережі», - зізнається майстриня.

Жінка каже, що після того, як квіти добре висохнуть, вона починає «хімічити»
Створення ось таких прикрас - довготривалий процес, який інколи затягується на тижні

Географія прихильників робіт Юлії Марущак давно розширилася за межі України. Наразі її прикраси носять панянки у Польщі, Німеччині та інших країнах Європи.

«Моє хобі недешеве. Усі компоненти, окрім квітів, які теж інколи купую, досить дорогі. Тому мої авторські прикраси я продаю. Ціни стартують від 150 гривень і сягають декількох тисяч. Шанувальники моїх робіт кажуть, що у них знаходиться мікросвіт, який притягує. І я в це вірю, адже кожну прикрасу створюю лише в гарному настрою, тому і енергетика у них гарна», - каже Юлія Марущак.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую