ye-logo.v1.2

У церкві-фортеці в Сутківцях відновлюють іконостас за гроші хмельницьких гумористів

Суспільство 2899
Незабаром у церкві з
Незабаром у церкві з'явиться новий іконостас. Фото: з архіву

Хмельничани заробили своїми жартами 220 тисяч гривень, щоб передати на відновлення сакрального храму.

Торік відомі коміки Хмельниччини об’єдналися у команду і, взявши участь у шоу «Розсміши коміка», здобули на проєкті 220 тисяч гривень. Виграшні гроші вони мали віддати на благодійність.

Зокрема коміки вирішили долучитися до збереження духовної спадщини – Свято-Покровської церкви-фортеці у селі Сутківці Хмельницької області. Ця сакральна споруда оборонного типу, яка була збудована у 1476 році, як і багато українських пам’яток архітектури, потребує ремонту.

У сюжеті перед виступом хмельницьких гумористів волонтери зазначили, що насамперед хочуть встановити у храмі систему вентиляції, привести благоустрій території, замовити розпис стін та відновити іконостас.

Сайт «Є» поцікавився, чи передали у храм обіцяні кошти на проведення відновлювальних робіт та що за цей час вже зробили. Як розповіла завідуюча бібліотекою села Сутківці Іванна Білик, за отримані гроші у церкву вирішили виготовити іконостас на зразок того, що був у храмі раніше.

«Цю суму грошей перерахували на церкву і священик прийняв рішення за них виготовити іконостас, адже в нас його фактично немає. Ми знайшли фотографії, як він колись виглядав. Він був різьблений з дерева. Ми хочемо, на скільки це можливо, відтворити його попередню версію, - каже вона. - Зараз над виготовлення іконостасу вже працюють. Коли саме буде він готовий, залежить від роботи майстра».

За словами Іванни Білик, як тільки іконостас буде готовий, його встановлять у церкві.

До теми: У Полонному під землею виявили старовинні споруди зі рідкісної цегли.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую