ye-logo.v1.2

З хмельницького будинку хочуть демонтувати дошку, присвячену героєві Радянського Союзу

Суспільство 2434
Нині інформаційна дошка Миколі Ватутіну висить на стіні будинку на вулиці Сіцінського, 5
Нині інформаційна дошка Миколі Ватутіну висить на стіні будинку на вулиці Сіцінського, 5. Фото: uk.wikipedia.org

Такий проєкт рішення виконкому пояснюється дією Закону про «декомунізацію».

На розгляд членів виконавчого комітету Хмельницької міської ради буде винесено проєкт рішення, в якому передбачається демонтувати інформаційну дошку, присвячену Миколі Ватутіну. Документ з такою пропозицією був опублікований на сайті міської ради 9 жовтня.

Згідно з текстом проєкту рішення, заплановано демонтувати інформаційну дошку героєві Радянського Союзу Ватутіну Миколі Федоровичу. Вона нині розміщена на стіні будинку на вулиці Сіцінського, 5. Керуються представники місцевого самоврядування Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Демонтаж інформаційної дошки мають доручити міському управлінню житлово-комунального господарства. Далі заплановано її передати комунальному підприємству «Хмельницька міська ритуальна служба» у фонд музею історії міста.

Нагадаємо, у Хмельницькому вулицю Ватутіна перейменували на вулицю Сіцінського у лютому 2016 року. Микола Ватутін був радянським воєначальником, генералом армії та командував одним з фронтів у роки Другої світової війни. У листопаді 2014 року Український інститут національної пам’яті включив його до списку окремих осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій.

Також нагадаємо, на сайті Хмельницької міської ради опубліковано й проєкт рішення щодо демонтажу з фасадів двоє житлових будинків комуністичної символіки. Крім того, міська рада має намір пойменувати найкоротшу вулицю обласного центру — вулицю Герцена у вулицю Гната Чекірди.

Читайте також: У Хмельницькому відбувся допрем'єрний показ української кінострічки «Фортеця Хаджибей»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую