ye-logo.v1.2

Найкоротша вулиця Хмельницького може отримати нову назву

Суспільство 5605 3
Довжина нинішньої вулиці Герцена складає лише 180 метрів
Довжина нинішньої вулиці Герцена складає лише 180 метрів. Фото: uk.wikipedia.org / Bogdan csgo

Нинішню вулицю Герцена планують перейменувати.

Про це свідчить відповідний проєкт рішення, який буде винесений на найближчу сесію Хмельницької міської ради.

Згідно з його текстом, пропонується перейменувати нинішню вулицю Герцена, яка пролягає від вулиці Кам’янецької до провулка Військоматського, тобто позаду обласної філармонії. Її хочуть назвати на честь почесного громадянина Хмельницького Гната Чекірди. За таке рішення мають голосувати депутати Хмельницької міської ради на найближчій сесії органу місцевого самоврядування.

До речі, це питання вже виносилося на громадські обговорення у травні цього року. Тоді, за інформацією пресслужби Хмельницької міськради, до них долучилося 59 жителів міста. Серед них свої думки 57 хмельничан висловили, надіславши електронний лист, а двоє — на платформі електронної демократії «Консультації з громадськістю». Усі підтримали пропозицію перейменувати вулицю Герцена на вулицю Гната Чекірди.

Ця вулиця наразі є найкоротшою в місті. Її довжина складає 180 метрів. Про це пише місцевий історик та краєзнавець Сергій Єсюнін у книзі «Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси».

За його словами, ця вулиця виникла на початку ХХ століття, проте тоді вона була провулком. У 1930-х роках вона отримала назву «провулок Фєлєнка» — на честь одного з місцевих діячів громадянської війни. А у 1946 році провулок перетворили на вулицю та перейменований на честь російського письменника та філософа Олександра Герцена.

Нагадаємо, 25 вересня на позачерговій сесії Хмельницької міської ради депутати надали звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» двом колишнім мешканцям обласного центру. Одним з них власне і є архітектор Гнат Чекірда. У повоєнні роки він створив знакові для Хмельницького будівлі. Наприклад, пожежне депо, яке пізніше було перетворено у кінотеатр «Планета», готель «Жовтневий» та нинішній парк імені Михайла Чекмана. Також він відповідальний за нинішній вигляд обласного лялькового театру.

Читайте також: Уроки із смартфоном, домашка в інтернеті: як краща вчителька хімії навчає хмельницьких школярів

Коментарі:

Stets Oleksandr 13.10.2020 07:19

Мені дуже полоьажттся Люблін через назви вулиць: Трояндова, Пооунична, Каштанова, Гіацинтова, Весела, Щаслива і тп

Віталій Українець 07.10.2020 09:14

вулиця Правди сама коротка вулиця Хмельницького-бо у комуняк правда була не в пошані!

Микита Нечипорук 06.10.2020 08:50

Припиніть називати вулиці людськими прізвищами! Це продовження епохи радянщини! Сьогодні це герой - завтра зрадник. Через покоління ця людина все рівно забудеться і ймовірно через років 100 знову вулицю будуть перейменовувати. Вулиці потрібно називати абстрактним, легкими назвами, наприклад, якщо вулиця біля стадіону, це може бути: Спортивна, Стадіон Поділля. Є багато абстрактних назв. Для чого усе місто перетворювати на телефонну книгу!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую