ye-logo.v1.2

Декомунізація у Хмельницькому: з фасадів будинків хочуть прибрати тоталітарну символіку

Суспільство 3146
З фасаду будинку на вулиці Грушевського, 74 планують демонтувати напис «Імені Х роковин жовтня 1927-1928»
З фасаду будинку на вулиці Грушевського, 74 планують демонтувати напис «Імені Х роковин жовтня 1927-1928». Фото: з архіву редакції

В поле зору місцевої влади потрапили фасади двох житлових будинків.

Про це свідчить проєкт рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради, опублікований 5 жовтня. Проголосувавши за нього, члени виконкому зможуть винести це питання на розгляд депутатів міської ради.

Згідно з його текстом, комуністичну символіку пропонують демонтувати з фасадів двох житлових будинків. Один з них розташований за адресою Вінницьке шосе, 92. На цій будівлі досі зберігся напис «Слава КПСС», тобто у ньому прославляється комуністична партія Радянського Союзу. А з фасаду житлового будинку на вулиці Грушевського, 74 планують демонтувати напис «Імені Х роковин жовтня 1927-1928».

Відповідальність за демонтаж цієї комуністичної символіки покладуть на міське управління житлово-комунального господарства. Однак остаточне рішення щодо цього мають прийняти депутати міської ради.

Нагадаємо, у Хмельницькому повноцінний процес «декомунізації» розпочався наприкінці травня 2015 року. Саме тоді набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». З того часу з багатьох будівель обласного центру прибрали комуністичну символіку. Також міська влада перейменувала низку вулиць.

Однак маже через рік після старту декомунізації, 2 травня 2016 року, кореспонденти сайту «Є» писали, що тоталітарні символи Радянського Союзу залишилися не деяких спорудах Хмельницького. Зокрема, у матеріалі йшлося про будинок на вулиці Грушевського, 74.

Читайте також: Найкоротша вулиця Хмельницького може отримати нову назву

Коментарі:

Віталій Українець 07.10.2020 09:08

дім по вул.Юхима Сицінського,5 також потребує очистки фасаду від зірок!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую