ye-logo.v1.2

У Полонську районі теща через суд позбавила зятя права на житло

Суспільство 1056
Суд визнав колишнього зятя позивачки таким, що втратив право користуватися її житлом
Суд визнав колишнього зятя позивачки таким, що втратив право користуватися її житлом. Фото: ілюстративне з pixabay.com

Чоловік тривалий час не мешкав у будинку.

Жителька села Полонського району звернулася до Полонського районного суду з позовом, в якому просила визнати колишнього зятя таким, що втратив право на користування житловим приміщенням. Про це повідомляють у Полонському районному суді.

«Жінка пояснила, що свого часу зареєструвала чоловіка у своєму будинку, однак останні 5 років він там не живе, не платить за комунальні послуги, не бере участі в утриманні хати, а тому – втратив право користування житлом. Як встановив суд, будинок у селі Полонського району в цілому належить позивачці і там зареєстрований відповідач, котрий, за довідкою старости, не живе в хаті від квітня 2015 року», - кажуть у суді.

Додають, що згідно з частиною 2 статті 405 Цивільного кодексу України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

«Оскільки, наявність реєстрації місця проживання відповідача в житлі створює для позивачки перешкоди у користуванні цим житлом, тому, відповідно до статті 391 ЦК України, її права як власника підлягають захисту шляхом визнання (відповідача) таким, що втратив право на користування житловим приміщенням», – зазначено у рішенні суду.

Відтак Полонський районний суд задовольнив позов: визнав відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, що в цілому належить на праві приватної власності позивачки. 

Читайте також: Хмельницький суд позбавив волі інспектора управління Держпраці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую