ye-logo.v1.2

З-під хмельницького сміттєзвалища заберуть газопровід високого тиску

Суспільство 1459
Загальна довжина газопроводу, який мають перенести з-під сміттєзвалища складає 1 кілометр 250 метрів
Загальна довжина газопроводу, який мають перенести з-під сміттєзвалища складає 1 кілометр 250 метрів. Фото: ілюстративне uk.wikipedia.org

Це необхідно для будівництва сміттєпереробного заводу та рекультивації полігону побутових відходів.

Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс» провело тендер, на якому визначило підрядника для винесення з-під місцевого сміттєзвалища газопроводу високого тиску. Виконання таких робіт стане ще одним кроком до створення у місті сміттєпереробного заводу та рекультивації полігону твердих побутових відходів. Перенесення цього газопроводу коштуватиме обласному центру понад чотири з половиною мільйони гривень. Про це свідчить інформація оприлюднена на порталі публічних закупівель «Prozorro».

У технічній документації вказано, що підрядник спершу має подбати про зрізання й викорчовування чагарників, які ростуть над газопроводом. Також потрібно на іншу ділянку перевезти приблизно дві тонни сміття. Після цього підрядник має перенести газопровід високого тиску на інше місце. Його загальна довжина становить 1 кілометр 250 метрів.

В «Оцінці екологічного та соціального впливу проєкту поводження з відходами у місті Хмельницькому», розробленої на замовлення Європейського банку реконструкції та розвитку», наводяться причини необхідності перенесення цього газопроводу. Зокрема, це є першим етапом з рекультивації сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу. Якщо його не перенести, то під час проведення таких робіт газопровід може бути пошкоджено. Відповідно це може спричинити пожежу або вибух.

За інформацією «Prozorro», участь у тендері взяло дві компанії: товариство з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж», зареєстроване у селі Пашківці Хмельницького району, й акціонерне товариство «Будівельно-монтажне управління по газифікації» з Хмельницького. Останнє запропонувало за свої послуги найнижчу ціну — 4 мільйони 567 тисяч 667 гривень і 2 копійки. Натомість пропозиція ТОВ «Сантехмонтаж» була на понад 9 тисяч 811 гривень вищою.

Договір про винесення газопроводу з АТ «Будівельно-монтажне управління по газифікації» директор КП «Спецкомунтранс» Олександр Змінін підписав 9 листопада. Згідно з цим документом, підрядник має виконати всі необхідні роботи до кінця 2021 року.

За інформацією ресурсу «YouControl», АТ «Будівельно-монтажне управління по газифікації» спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. Його керівником є Янечко Леонід Володимирович. А кінцевим бенефіціарним власником вказаний Овчарук Анатолій Онисимович, який з 2002-го до 2006 року працював головою Хмельницької обласної ради. Власниками великих пакетів акцій АТ «Будівельно-монтажне управління по газифікації» є дві компанії: ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Поділля», яка також пов’язана з Анатолієм Овчаруком, і «Дербун Інвестментс Лімітед», яка зареєстрована на Віргінських островах.

Нагадаємо, про необхідність винесення газопроводу високого тиску за межі полігону твердих побутових відходів у вересні заявив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, ці роботи будуть профінансовані з місцевого бюджету.

Додамо, що 7 жовтня представники обласного центру підписали остаточні угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку. Згідно з цими документами, Хмельницький отримає 28,5 мільйонів євро кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу та п’ять мільйонів євро безповоротного гранту на рекультивацію полігону твердих побутових відходів.

Читайте також: У Хмельницькому планують створити департамент інфраструктури

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую