ye-logo.v1.2

День Гідності та Свободи: хмельничани поклали квіти до меморіалів

Суспільство 1624
21листопада - День Гідності та Свобооди
21листопада - День Гідності та Свобооди. Фото: автора

Пам'ять борців за Україну вшанували хвилиною мовчання.

У суботу, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято запровадили у 2014 на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). З цієї нагоди, напередодні, 20 листопада, керівники міста та області поклали квіти до меморіалів.

Зважаючи на карантинні заходи, як і більшість подій, що відбуваються у місті Хмельницькому, покладання квітів не анонсували громадськості. Посадовці прийшли віддати шану українцям до пам’ятника Героям Небесної Сотні, а потім до меморіальної стели Героям Небесної Сотні та російсько-української війни. Цього разу обійшлося без промов та офіціозу. Пам'ять борців за Україну вшанували хвилиною мовчання.

Хмельничани можуть долучитися самостійно до вшанування пам'яті полеглих за свободу українців і принести квіти до пам’ятників, або просто, схиливши голову, загадати й подякувати за їх патріотизм.

Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, 21 листопада з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 

Посадовці поклали квіти до меморіалу
На сердечках - імена Героїв
13 листопада 2014 року президент підписав Указ «Про День Гідності та Свободи»
Пакладання квітітв відбулось без офіційних заходів та промов

«Під час президентських виборів 2004-го року здійнялися акції протесту. За попередніми результатами другого туру, оголошеними 21 листопада Центральною виборчою комісією, перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка, 22 листопада вийшли на мітинги незгоди. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко», - йдеться повідомленні.

У листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи. У грудні 2011 року наступний Президент України Віктор Янукович скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності.

«21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. 18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні», - зазначають в інституті пам'яті.

На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую