ye-logo.v1.2

Ліквідацію райдержадміністрацій Хмельниччини має розпочати Кабмін

Суспільство 3106
Фактично в області має залишитися три РДА: Хмельницька, Шепетівська та Кам
Фактично в області має залишитися три РДА: Хмельницька, Шепетівська та Кам'янець-Подільська. Фото: з фейсбуку Хмельницької РДА

Їх реорганізація в рамках адміністративно-територіальної реформи мала розпочатися ще у жовтні.

На сайті Офісу президента України з’являється все більше розпоряджень Володимира Зеленського про звільнення голів районних державних адміністрацій у різних частинах країни. Проте Хмельниччину поки не торкнулися такі зміни. Тому кореспонденти сайту «Є» поцікавилися у першого заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Романа Примуша, коли варто очікувати на реорганізацію райдержадміністрацій краю.

За словами Романа Примуша, нинішні звільнення голів райдержадміністрацій в різних областях напряму не пов’язані з адміністративно-територіальною реформою. Бо уряд поки що не запускав цей процес.

«Минулого тижня Верховна Рада прийняла законопроєкт, який дозволяє завершити реформування районних рад і районних державних адміністрацій. Невдовзі його має підписати президент, — каже Роман Примуш. — Після того буде прийнята відповідна постанова Кабміну (згідно зі законопроєктом, урядовці мають затвердити порядок реорганізації РДА — авт.). Тоді вже буде стояти питання про звільнення голів ліквідованих райдержадміністрацій».

Конкретні часові проміжки посадовець не готовий назвати. Проте, на його думку, процес реорганізації райдержадміністрацій має відбуватися швидко, адже він й так затягнувся.

«За планами Мінрегіону ми мали розпочати реформування у жовні. На жаль, неприйняття ключового Закону відтягнуло цей процес до листопада. Тому, думаю, уряд нині має оперативно приймати рішення для початку реорганізації РДА», — зазначив Роман Примуш.

Нагадаємо, 17 липня цього року Верховна Рада прийняла постанову про утворення та ліквідацію районів. Згідно з нею, Хмельницьку область укрупнено до трьох районів: Шепетівського, Хмельницького та Кам’янець-Подільського. Як наслідок, має залишитися й три райдержадміністрації.

Додамо, що невдовзі може змінитися й керівництво Хмельницької облдержадміністрації. Члени Кабміну 18 листопада погодили звільнення з цієї посади нинішнього голову Дмитра Габінета. Натомість урядовці погодилися призначити на його місце 41-річного Сергія Гамалія. Але остаточне рішення ще має прийняти Володимир Зеленський. Поки що на сайті Офісу президента України не опубліковано відповідних указів.

Сам Дмитро Габінет заявив, що йому не пояснили причини можливого звільнення. На його погляд, він виконав та навіть перевиконав усі поставленні перед ним завдання. Але додав, що окремі народні депутати від самого початку «намагалися його нагнути і диктувати, які рішення приймати».

До теми: Нові райони: навіщо потрібні зміни та як вони вплинуть на пересічного українця

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую