ye-logo.v1.2

Якими статками володіє нова очільниця Хмельницької облради та її заступники

Суспільство 7039
Головою обласної ради стала Віолета Лабазюк, а її заступниками Володимир Гончарук і Валентин Соколюк
Головою обласної ради стала Віолета Лабазюк, а її заступниками Володимир Гончарук і Валентин Соколюк. Фото: з архіву редакції

Огляд електронних декларацій.

Вчора, 7 грудня, під час таємного голосування депутати восьмого скликання обрали нову голову Хмельницької обласної ради та двох її заступників. Таким чином облраду очолила дружина чинного нардепа Сергія Лабазюка — Віолета Лабазюк. Натомість її заступниками обрали колишнього заступника Хмельницького міського голови Володимира Гончарука та представника «Європейської солідарності» Валентина Соколюка. Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися, якими статками та доходами володіє нове керівництво Хмельницької облради.

Авто за понад два мільйони, грошові збереження та компанії чоловіка: статки Віолети Лабазюк

Спершу коротко про біографію Віолети Лабазюк. За інформацією сайту Центральної виборчої комісії, вона народилася у Волочиську 17 липня 1989 року. Має вищу освіту. Безпартійна. Донедавна вона працювала головою обласного благодійного фонду «Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми Поруч». До Хмельницької облради Віолета Лабазюк була обрана від осередку політичної партії «За майбутнє».

За її кандидатуру як голову ради проголосували «за» 33 депутати. Натомість 27 обранців підтримали її єдину конкурентку — Оксану Бочкарьову від «Слуги народу».

У реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції наразі немає електронної декларації Віолети Лабазюк, адже донедавна вона не працювала на публічних посадах. Втім, її статки за 2019 рік можна дізнатися з остатньої щорічної декларації її чоловіка — нардепа Верховної Ради Сергія Лабазюка.

У 2016 році Віолета Лабазюк набула у власність автомобіль «Porsche Cayenne» за 2 мільйони 326 тисяч 800 гривень. Фото: з архіву редакції

У 2016 році Віолета Лабазюк набула у власність автомобіль «Porsche Cayenne» за 2 мільйони 326 тисяч 800 гривень. Фото: з архіву редакції

Нерухомість. Віолета Лабазюк торік безпосередньо володіла чотирма земельними ділянками у селі Розсоша Хмельницького району. Їх загальна площа становила 5 тисяч 529 квадратних метрів. Там же вона у 2019 році набула у власність за 700 тисяч гривень житловий будинок площею 220,5 квадратних метрів. Ще один житловий будинок у Розсоші площею 665,6 «квадрати» перебуває у її співвласності з чоловіком та доньками.

Натомість з власної нерухомості Сергій Лабазюк задекларував житловий корпус типу «А» в оздоровчому комплексі сімейного типу, який розташований у Києві. Площа цього об’єкту склала 658,1 квадратних метрів. Також він орендував п’ять приміщень під громадські приймальні народного депутата: три у Волочиську та дві у Хмельницькому. У співвласності він володів квартирою у Волочиську.

Дорогоцінності та автотранспорт. У декларації вказано, що торік Віолета Лабазюк володіла швейцарським годинником «Chopard», а її чоловік — «Breguet Swatch Group». Дата набуття у власність та ціна — невідомі.

У 2016-му Віолета Лабазюк набула у власність автомобіль «Porsche Cayenne» того ж року випуску. На той час він коштував 2 мільйони 326 тисяч 800 гривень. Натомість Сергій Лабазюк торік особисто не володів автотранспортом. Він орендував «Mercedes-Benz S 350 4MATIC» 2015 року випуску у приватного підприємства «Аграрна компанія 2004». Також нардеп вказав, що його брат Петро Лабазюк, який став депутатом Хмельницької обласної ради, користувався авто «Mercedes-Benz V 250» 2014 року випуску. Останній належить ТОВ «Шосткинський елеватор».

Корпоративні права. У щорічній декларації нардепа не вказано, що його дружина торік володіла якимось компаніями. Втім, вона з 2011 року мала у власності «Знак для товарів і послуг №152921», вартість якого за останньою оцінкою становить 500 гривень.

Натомість Сергій Лабазюк вказав, що він був кінцевим бенефіціарним власником 34 юридичних осіб. Зокрема, товариств з обмеженою відповідальністю «Група компаній Вітагро», «Інвестиційна компанія Вітагро», «Агрохімічна компанія «Вітагро», «Торгова компанія «Вітагро», «Саман-Глей», «Агрохолдинг «Зоря», «Агро Світ Поділля», «Подільська паливна компанія», «Промислова компанія «Вітагро», «Еском Плюс», «Екрелітагро», «Абз-Інвест», «Дорожні машини», «Горинь Агро Плюс», «Подільська аграрна компанія», «Готель «Дружба», «Агрофірма «Трипілля», «Радивилів Агро», «Котеджний комплекс «Зоря», «Дубенський край», «Агропром «Сутківці», «Віт Енерджі «Ріпна», «Личівка Солар», «Українські керамічні технології», «Агрохім Технології», «Віт Енерджі», «Базалія Солар», «Івашківські сади», «Плодорозсадник «Скала-Подільська», «Бережанський цегельний завод «Керамік», «Подільський «Цегельник». А також — приватного підприємства «Аграрна компанія 2004», громадської організації «Завжди поруч за Хмельниччину» та благодійного фонду «Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми Поруч», яким і головувала Віолета Лабазюк.

Доходи та грошові збереження. Задекларований дохід Віолети Лабазюк від зайняття підприємницькою діяльністю торік становив 240 тисяч гривень, за основним місцем роботи у ТОВ «Група компаній «Вітагро» — 86 тисячі 460 гривень, від відчуження нерухомого майна — загалом 5 мільйонів 1 гривню, а також 2 тисячі 285 гривень банківських відсотків. Натомість Сергію Лабазюку нарахували 419 тисяч 794 гривень зарплатні нардепа.

Торік Віолета Лабазюк на банківських рахунках зберігала 240 тисяч 347 гривень і 40 тисяч доларів, а готівкою — 800 тисяч гривень. Натомість Сергій Лабазюк у банках тримав 687 гривень, а «під матрацом» — 145 тисяч доларів і 900 тисяч гривень.

Від заступника міського голови до першого заступника голови облради: що задекларував Володимир Гончарук

За інформацією сайту ЦВК, Володимир Гончарук народився у Дунаївцях 14 жовтня 1987 року. Має вищу освіту. Безпартійний. Донедавна він працював заступником Хмельницького міського голови. Але з 2 грудня цього року Олександр Симчишин звільнив його згідно з поданою заявою. До Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук потрапив від осередку політичної партії «Команда Симчишна».

За Володимира Гончарука як першого заступника голови Хмельницької облради проголосували 48 депутатів, семеро — проти.

Володимир Гончарук торік не володів нерухомістю, але вказав, що його дружина мала два об’єкти незавершеного будівництва. Фото: з архіву редакції

Володимир Гончарук торік не володів нерухомістю, але вказав, що його дружина мала два об’єкти незавершеного будівництва. Фото: з архіву редакції

Останню електронну декларацію Володимир Гончарук подав 20 березня. Вона охоплює період за 2019 рік.

Нерухомість. Торік Володимир Гончарук спільно з дружиною користувався квартирою у Хмельницькому площею 30 квадратних метрів, яка належить третій особі. Він також задекларував, що його дружині Ларисі Гончарук належить два об’єкти незавершеного будівництва: квартира (73,4 «квадрати») та гараж (22,7 «квадрати»). Обидва розташовані на території обласного центру.

Дорогоцінності, автотранспорт і корпоративні права. Згідно з декларацією за 2019 рік, — відсутні.

Доходи та грошові заощадження. Торік за основним місцем роботи на посаді заступника міського голови Володимиру Гончаруку нарахували 496 тисяч 789 гривень зарплатні. Також він отримав 44 тисячі 714 гривень банківських відсотків. Натомість задекларований дохід його дружини за зайняття підприємницькою діяльністю склав 600 тисяч гривень.

У 2019 році Володимир Гончарук на банківських рахунках і на залишку картки для виплат загалом зберігав 278 тисяч 876 гривень і 200 доларів. Натомість його дружина зберігала готівкою 50 тисяч гривень.

Валентин Соколюк: біографія є, а декларації поки немає

Валентин Соколюк раніше не займав публічні посади, тому не був зобов’язаний подавати електронні декларації. Надалі він має подати її як заступник голови Хмельницької обласної ради. На час написання матеріалу у реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції декларації Валентина Івановича не було.

Валентин Соколюк раніше не займав публічні посади, тому наразі у реєстрі відсутня його електронна декларація. Фото: з архіву редакції

Валентин Соколюк раніше не займав публічні посади, тому наразі у реєстрі відсутня його електронна декларація. Фото: з архіву редакції

Щодо його короткої біографії, то на сайті ЦВК вказано, що Валентин Соколюк народився у Кам’янці-Подільському 11 вересня 1982 року. Має вищу освіту. Є членом політичної партії «Європейська Солідарність». Донедавна він працював керівником секретаріату Хмельницької територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Власне й у лавах цієї політично сили Валентин Соколюк був обраний депутатом Хмельницької обласної ради.

Як за заступника голови облради за Валентина Соколюка проголосувало 40 депутатів, дев’ятеро — проти.

Читайте також: Будинок у Туреччині за п’ять мільйонів та нерухомість у Польщі: які статки нового голови ОДА

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую