ye-logo.v1.2

На Хмельниччині оштрафували магазин і кафе за порушення карантину вихідного дня

Суспільство 937
Обоє порушниць карантину не визнали своєї провини
Обоє порушниць карантину не визнали своєї провини. Фото: ілюстративне pexels.com

Їхнім керівницям присудили максимальний штраф — 34 тисячі гривень.

Нещодавно Ізяславський районний суд наклав штраф на керівницю магазину, а Полонський районний суд — на власницю кафе. Причиною цього стало порушення правил карантину вихідного дня. Про це свідчать постанови органів правосуддя.

Постанова Ізяславського районного суду була винесена 8 грудня. За її тестом, до відповідальності притягнули керівницю одного з магазинів Ізяслава, який здебільшого продає косметику й побутову хімію та належить до всеукраїнської торгової мережі.

Порушення правил карантину вихідного дня працівники поліції зафіксували вранці 21 та 22 листопада, які припадали на суботу та неділю. Тому на жінку склали протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Під час судового засідання вона не визнала своєї провини й зазначила, що не може нести адміністративну відповідальність, адже є найманим працівником. Також жінка пояснила, що її магазин торгує продовольчими та непродовольчими товарами. Зокрема, здійснює продає товари медичного призначення, корми для тварин та продукти харчування. Крім того, підприємство, якому належить магазин, долучилося до пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках».

Втім, такі пояснення не переконали орган правосуддя.

«З відеозапису допущеного порушення безсумнівно та очевидно вбачається, що торгова площа, на якій розміщені товари медичного призначення та дитяче харчування, займає набагато менше, ніж 60 відсотків від загальної торгової площі», — зазначено у постанові.

Таким чином Ізяславський районний суд постановив накласти на керівницю магазину 34 тисячі гривень штрафу та стягнути з неї понад 420 гривень судового збору.

Також за порушення карантину вихідного дня оштрафували власницю одного з кафе, яке працює у Полонному.

Згідно з постановою Полонського районного суду від 4 грудня, правопорушення зафіксували ввечері 21 листопада. Попри дію карантину вихідного дня власниця закладу громадського харчування продовжила приймати відвідувачів. За це правоохоронці склали на неї адмінпротокол.

Під час судового засідання жінка також не визнала своє провини. Вона пояснила, що того дня о 19:20 приміщенні кафе вона перебувала зі своєї сестрою. Вони прийшли, щоб обігріти приміщення, пропаливши твердопаливний котел. Вхідні двері кафе були відчинені, а прийом відвідувачів власниця не здійснювала.

Однак, на думку суду, цю версію спростовують наданий поліцією відеозапис.

«З відеозапису вбачається, що вхідні двері кафе відчинені. В приміщенні перебуває троє жінок, серед яких є особа, на яку складено протокол. В кафе ввімкнено світло та музику. На одному зі столів лежить посуд з їжею та випивкою, а сама обвинувачена на запитання працівників поліції вказала, що вони вечеряють», — зазначено у тексті постанови.
Таким чином Полонський районний суд постановив оштрафувати власницю кафе на 34 тисячі гривень і стягнути з неї понад 420 гривень судового збору.

Наразі ці постанови не набули остаточної законної сили, адже на них можна подати апеляцію впродовж десяти днів за дати їх винесення.

Нагадаємо, карантин вихідного дня діяв з 14 листопада до 29 листопада включно. Після того уряд вирішив не продовжувати його.

Читайте також: Карантин посилять у січні: термін його дії та перелік заборон

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую