ye-logo.v1.2

Що таке колумбарій і навіщо його будують на кладовищі у Хмельницькому

Суспільство 5803
Зведення колумбарію планують завершити навесні
Зведення колумбарію планують завершити навесні. Фото: СКП «Хмельницька міська ритуальна служба»

Тут буде 156 ніш для поховання урн з прахом.

У Хмельницькому на кладовищі «Шаровечка» розпочали будувати колумбарій - меморіальну стіну з нішами для поховання урн з прахом померлих людей. Про це повідомляють в спеціалізованому комунальному підприємстві «Хмельницька міська ритуальна служба». Як розповів сайту «Є» керівник підприємства Сергій Бортник, зведення колумбарію планують завершити навесні.

«Тут буде 156 ніш для поховання урн з прахом. Потреба у такому колумбарії виникла вже давно. Багато людей привозять з-за кордону прах своїх родичів, які забажали бути похованими на рідній землі. До цього, в більшості випадків, його ховали в могилах. Тепер же матимемо для таких потреб спеціальне місце», - каже Сергій Бортник.

Колумбарій в Хмельницькому будують за аналогом того, який є в Києві на Лук’янівському кладовищі. За словами Сергія Бортника, у багатьох країнах кремація стає все поширенішою, адже для розширення кладовищ під нові поховання потрібна вільна земля. Тому все частіше наразі постає питання будівництва крематоріїв і в нас. Наразі такі діють в Києві, Харкові та Одесі, частково діючий - в Дніпрі. 

Будують колумбарій на кладовищі «Шаровечка» за кошти СКП «Міська ритуальна служба». Загальні витрати, враховуючи проектні роботи та експертизу, складають близько шестисот тисяч.

Скільки коштуватиме поховання в колумбарії – наразі ще невідомо. Розрахунки будуть здійснювати по закінченні будівництва.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую