ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Скільки коштують дерева на ялинкових ярмарках у Хмельницькому

Суспільство 5602
Ціни на новорічні дерева не суттєво змінилися за рік, кажуть продавці
Ціни на новорічні дерева не суттєво змінилися за рік, кажуть продавці. Фото: автора

Цього року новорічних дерев на святкових базарах продають менше, ніж торік.

У Хмельницькому вже кілька днів працюють ялинкові ярмарки у різних мікрорайонах міста. Зокрема, в міській раді затвердили 16 локацій, де можна торгувати натуральними ялинками та соснами. Окрім того, новорічне дерево традиційно можна придбати на приватній території у центрі міста поруч з підземним переходом.

На відміну від попередніх років, цьогоріч значно менше підприємців долучилися до ялинкових ярмарків у Хмельницькому. Ті, хто все ж приїхали торгувати деревами, пояснюють: торік товар не змогли збути, тому цього року великих запасів не робили. Вплинув на ситуацію і карантин. Частина торговців побоюючись, що карантинні обмеження можуть неочікувано посилити, просто вирішили цього року відмовитися від продажу ялинок.

«Я сумніваюсь, що через п’ять днів цей базар буде ще існувати. Немає запасів товару. Того року непродані ялини повикидали. П’ять «Камазів» дерев поїхало на звіринець і на цьому все. Це бізнес на 10-14 днів. Підприємці не хочуть ризикувати, а потім пролітати. Минулий рік нас навчив, тоді всі 31-го грудня віддавали дерева «на шару», - розповідає підприємець Микола.

Чоловік разом із дружиною продає ялинки у центрі міста. Каже, товару має орієнтовно на п’ять днів торгівлі. Ціни на дерева стартують від ста гривень, найдорожче віддають за 1200 гривень. Як пояснює пан Микола, ціна залежить у першу чергу від густоти і пишності. В асортименті є сосни, придбані на Летичівському лісовому господарстві. Коштують вони від 100 до 700 гривень. Є у продажі й дерева, привезені з-закордону. Блискучі, з синім відтінком, австрійські ялинки продають від 700 гривень.

У центрі міста запахло хвоєю.
Пропонують новорічні деревцята різних сортів.
Деякі дерева привезли з-закордону.

Також на ялинковому ринку в центрі міста можна придбати ялинки, привезені із Прикарпаття. Галина Дзебчик вже 15 років приїздить до Хмельницького з Івано-Франківщини продавати новорічні дерева. Цього року сподівається за тиждень збути весь товар, адже привезла його значно менше.

«Ми торгуємо гірськими ялинками. Цього року набагато менше дерев привезли. Багато торговців взагалі не приїхали і не приїдуть. Немає стабільності. Вони бояться, що ялинку можуть не продати, що завтра-після завтра зроблять жорсткий карантин. Ми теж до останнього моменту переживали, - говорить пані Галина. - Люди обідніли. Ялинок беруть менше, ніж того року. Хоча ціни, в основному, залишилися такі ж. Продаємо деревцята від 50 гривень до 500 гривень».

Пані Галина приїхала до Хмельницького торгувати ялинками з Івано-Франківщини.
Цього року підприємці привезли на ярмарки менше товару, ніж у попередні роки.

Користуються попитом у хмельничан ялинки, зібрані з гілок. Як розповідає продавець Дмитро, ціни на них коливаються від 60 гривень за 30-сантиметровий ялинковий виріб до 750 гривень за деревце висотою 220 сантиметрів.

«Наші деревцята привезені з Івано-Франківська. Великі ялинки не дуже активно купують, а от метрові та розміром 60-70 сантиметрів дуже гарно йдуть. Ми третій день стоїмо, і люди беруть товар значно краще, ніж минулого року», - говорить продавець.

Цього року серед хмельничан стали популярними ялинки, зібрані з гілок.

Також містяни можуть придбати ялинку в горщику. Такі дерева після новорічних свят заміть того, щоб викидати, можна буде посадити в землю. Як розповідають продавці на ялинковому ярмарку, дерево у горщику невеликого розміру коштує 500-600 гривень. Додамо, перед тим, як купати таке дерево, потрібно зважати на деякі рекомендації.

Також містяни можуть собі купити ялинку в горщику.

Крім центру Хмельницького, придбати новорічні дерева можна й в інших частинах міста. До прикладу, на перехресті вулиць Проспекті Миру та Свободи торгують ялинками, привезеними з Карпат. У продавця Костянтина ціни на дерева стартують від 150 гривень. Як говорить чоловік, має у продажу й дерева висотою 4-5 метрів. Такі коштуватимуть близько двох тисяч гривень.

«Дерева добре купують, особливо до Дня святого Миколаяактивно брали. Ціни на базарах будуть стабільні, дешевше потім точно не буде», - зазначає Костянтин.

Новорічні дерева продають у різних частинах Хмельницького.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую