ye-logo.v1.2

Посилення карантину, нові тарифи та норми приїзду швидкої — підсумки тижня

Суспільство 2314
Через запровадження локдауну хмельницький Різдвяний ярмарок довелося закрити раніше, аніж було заплановано
Через запровадження локдауну хмельницький Різдвяний ярмарок довелося закрити раніше, аніж було заплановано. Фото: з архіву редакції

Про головні події, які сталися впродовж інформаційного тижня.

Через велику кількість вихідних днів цей інформаційний тиждень на Хмельниччині виявився доволі «сонним» і не надто насиченим на новини. Крім відзначення Нового року та Різдва без проведення масових святкових заходів, найголовнішою подією став початок дії локдауну. Перший тиждень року приніс деякі зміни. І не завжди приємні… Наприклад, нову ціну на транспортування газу. Також запрацювали нові критерії виклику швидкої допомоги. Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня читайте у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Розпочнемо з «найсвіжішої» події. У п’ятницю, 8 січня, в Україні почав діяти локдаун. Поки що заплановано, що він триватиме до 24 січня включно. Посилений карантин деякі представники центральної влади також називають «зимовими канікулами заради безпеки», але для населення такі евфемізми не надто скрашують перелік запроваджених заборон.

Хоча за кілька днів по початку дії локдауну у деяких ЗМІ ширилися чутки, що Кабмін перегляне тривалість посиленого карантину або пом’якшить заборони, урядовці не зробили цього. Лише уточнили перелік груп товарів, якими можна торгувати без обов’язкової доставки. Зокрема, додали побутову хімію та друковані засоби масової інформації.

Отож, під час локдауну в Україні заборонено:

  • роботу непродовольчих ринків;
  • роботу усіх видів закладів освіти, крім дитсадків і спеціальних закладів освіти;
  • обслуговування відвідувачів у закладах громадського харчування — вони можуть здійснювати лише адресну доставку;
  • приймання людей торгово-розважальними центрами та закладами торговельного й побутового обслуговування населення, але з низкою винятків: дозволено роботу закладів, у яких від 60 відсотків торговельної площі призначено для продажу харчів, засобів гігієни, зв’язку, медичних і ветеринарних препаратів, кормів і насіння, відділення поштового зв’язку, перукарень і салонів краси за попереднім записом, заклади, які торгують пальним, надають фінансові, медичні, ветеринарні послуги, здійснюють технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів;
  • проведення всіх видів масових заходів, крім деяких виключень;
  • приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах і басейнах;
  • роботу розважальних закладів;
  • приймання відвідувачів у закладах культури, крім історико-культурних заповідників.

Особливості заборон січневого локдауну. Інфографіка: пресслужби Кабміну

Особливості заборон січневого локдауну. Інфографіка: пресслужби Кабміну

Через запровадження локдауну у Хмельницькому довелося закрити Різдвяний ярмарок, який мав працювати до 24 січня. Останнім днем повноцінної роботи ярмарку стало 7 січня.

Однак навіть під час посиленого карантину в області можна відвідати три історико-культурні заповідники. Серед них: Національний історико-культурний заповідник «Кам’янець», Державний історико-культурний заповідник «Межибіж» та Державний історико-культурний заповідник «Самчики».

Тарифи та медична допомога: про інші новації 2021-го

На локдауні неприємні новини, які приніс 2021 рік, на жаль, не завершуються. Початок року відзначився й новими тарифами. Наприклад, на транспортування газу. Для абонентів АТ «Хмельницькгаз» доставка блакитного палива зросла на 89 копійок і з 1 січня становить 1,99 за метр кубічний. А для клієнтів ПрАТ «Шепетівкагаз» — на 62 копійки та становить 1,30 гривні за кубометр.

Однак тарифи на інші послуги все ще мають подорожчати. Наприклад, для споживачів комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» має зрости ціна опалення та гарячої води. Пов’язано це зі зростанням вартості газу, електроенергії та води для цього теплопостачального підприємства. Однак через законодавчі прогалини та необхідність затвердження державним регулятором проєкту оновлених тарифів поки не відомо коли вони набудуть чинності.

Новації торкнулися й медичної сфери. З 1 січня набули чинності оновлені норми прибуття бригад екстреної медичної допомоги. Урядовці розмежували критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні випадки. Наприклад, на критичний виклик карета швидкої має прибути за десять хвилин. Натомість непрофільні взагалі не передбачають приїзду медиків.

Ще одна з новацій стосується коронавірусу. Відтепер не до всіх пацієнтів з підозрою на COVID-19 виїжджатимуть бригади для відбору біоматеріалів. Вони їхатимуть лише до людей, які мають інвалідність, дітей до десяти років та частини осіб пенсійного віку. Решту пацієнтів сімейні лікарі направлятимуть до спеціальних пунктів.

Втім, такий наказ міністра охорони здоров’я Максима Степанова має певну суперечність з чинною урядовою постановою щодо протидії COVID-19. У ній прописана вимога перебувати на самоізоляції, наприклад, людям з підозрою на коронавірус.

Кореспонденти сайту «Є» цього тижня також дізналися, що у Хмельницькому новорічні ялинки не потрібно викидати у сміттєвий бак. Деревця варто залишати поблизу сміттєвих контейнерів.

Більше актуальних подій ви можете знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую