ye-logo.v1.2

У Нетішині вимагають повернути пільгу на електроенергію для мешканців зони АЕС

Суспільство 2017
За словами міського голови Олександра Супрунюка, таке здорожчання електроенергії, суттєво вдарить по кишені мешканців міста
За словами міського голови Олександра Супрунюка, таке здорожчання електроенергії, суттєво вдарить по кишені мешканців міста. Фото: sites.google.com

Міський голова Нетішина каже, що в мешканців забрали єдину пільгу, яку вони мали.

Учора, 12 січня, депутати Нетішинської міської ради на позачерговій сесії прийняли звернення до Верховної Ради України, президента та Кабінету Міністрів України щодо необхідності повернення пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.

Олександр Супрунюк, міський голова Нетішинської міської територіальної громади, розповів сайту «Є», що через постанову Кабміну, прийняту наприкінці грудня, яка стосується зміни тарифу для населення, що проживає у зоні розміщення АЕС, для нетішинців та мешканців громади тариф на електроенергію непомірно зріс.

«Порушені зобов’язання, які держава, згідно з законом «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», брала перед людьми. Адже для мешканців 30-ти кілометрової зони усі ці роки передбачався окремий пільговий тариф на електроенергію. Згідно зі статею 12 цього закону для населення, яке мешкає в зоні спостереження ядерних об’єктів, електрична енергія відпускалася за ціною у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу. Тепер цей тариф відмінили, і ціна для жителів зони спостереження на електроенергію зросла в 2,65 раза. І це при тому, що атомні електростанції АЕС продають державі 50 відсотків електроенергії по.... 1 копійці за кіловат/годину».

За словами Олександра Супрунюка, таке здорожчання електроенергії, суттєво вдарить по кишені мешканців міста.

«90 відсотків мешканців Нетішина користуються електроплитами для приготування їжі. Ще 10 відсотків мешканців мають електричне опалення. Люди живуть в зоні ризику і повинні мати компенсацію, як це є в усьому цивілізованому світі. Додам, що довкола ХАЕС існує санітарна зона, радіус якої зменшено до 2,5 кілометра, але на ній практично неможливо вести господарську діяльність. Компенсацій на рівні держави за землі, які ми не можемо використовувати, теж немає. А нині забрали єдину пільгу для населення - на електроенергію. Ми не можемо з цим миритись», - каже Олександр Супрунюк.

Нагадаємо, що наприкінці грудня уряд також скасував пільгову ціну на електроенергію для населення - 90 копійок за перші спожиті 100 кВт/год., і встановив єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год.

До теми: Вартість доставки газу зросла: скільки платити мешканцям Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую