ye-logo.v1.2

«Гріхи не змиває»: у ПЦУ розповіли про купання на Водохреще

Суспільство 1749
 Масові купання на Водохреще у церкві вважають даниною моді
Масові купання на Водохреще у церкві вважають даниною моді. Фото: ілюстративне з архіву

Представники духовенства зазначають, пірнати у зимову воду – вибір кожного, але закликають не вважати цю дію релігійною.

Завтра, 19 січня, православні та греко-католики відзначають третє завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. Серед українців побутує традиція у цей день масово пірнати в ополонки. Водночас на сторінці Православної церкви України вирішили розвіяти міф про необхідність пірнання на Водохреще.

«За спостереженнями, масові пірнання у воду на свято Богоявлення фактично з’явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Отже, цей звичай в Україні має новітнє, а не старовинне походження.

Також нагадаємо, що абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» усі гріхи, - пишуть в ПЦУ. - Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає. Дорога до вічного блаженного життя та спасіння лежить виключно через щире каяття у гріхах, молитву та любов до Бога і до наших ближніх».

Як наголошують представники духовенства, церква не забороняє пірнати у зимову воду – це право і вибір кожного. Але закликають не вважати цю дію церковною, пов’язаною зі святкуванням Хрещення Господнього.

«Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі «за» і «проти»: стан здоров'я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії», - додають церкві.

Нагадаємо, торік у Хмельницькому до Водохреща, як і в попередні роки, на річці Південний Буг облаштувати спеціальні місця для купання. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую