ye-logo.v1.2

Вовки чи… Хижаки навели страху на одне з сіл Хмельниччини

Суспільство 7635
Донедавна, кажуть у селі, про вовків ніхто не чув
Донедавна, кажуть у селі, про вовків ніхто не чув. Фото: ілюстративне technocredo.com

В селі Шарки на Деражнянщині загризли собаку.

У селі Шарки на Деражнянщині люди побоюються виходити на вулицю затемна. Кажуть, страху на околицю навели… вовки. Хоча самих тварин ніхто не бачив, але на одному з господарств посеред ночі невідомо хто загриз собаку. Тож підозра впала саме на цих хижаків.

Як розповіла сайту «Є» Катерина Симчук, мешканка села та власниця собаки, якого загриз хижий звір, сталося це у ніч з 14 на 15 січня. До того у селі ніхто про вовків не чув.

«Собака, якого роздер вовк, прибився до нас десь три місяці тому, - каже жінка. - Спочатку думали віддати комусь віддати, але бажаючих не знайшлося, тож він залишився жити у нас, разом з нашими собаками. Бігав без прив’язі, дуже хороший був…»

Залишилися лише калюжі крові

Тієї ночі, пригадує жінка, усю ніч гавкали собаки.

«Але гавкіт був дивний, наче з острахом, - каже пані Катерина. - Я вийшла о другій ночі, посвітила ліхтарем за ворота, нікого видно не було. А тоді саме землю снігом припорошило. Побачила на дорозі сліди великі. Думаю, хтось собаку свого відв’язав, бігає селом, от наші й погавкують… Я світло на вулиці залишила й повернулася до хати, а собаки все ніяк не могли вгамуватися».

Уже на світанку, розповідає пані Катерина, як вийшла порати господарство, побачила за хлівом калюжі крові…

«Вийшла десь о пів на шосту, ще з ліхтарем, до стайні кіз напувати, і наткнулася на калюжі крові. Стала кликати собаку – нема. Шукати почала, по кривавому сліду, що тягнувся під рів. Як підійшла до закинутих хат, що неподалік, то здалося, що наче щось товчеться. Стало по-справжньому страшно…»

Додає, що решта собак два дні поспіль були наче налякані, навіть їсти вийти боялися. Мовляв, не інакше, як в них така реакція на вовка була. Зараз вже усі вже наче заспокоїлися, каже, - і люди, і домашні тварини.

Тіла загризеного собаки так і не знайшли, а про те, що сталося, повідомили місцевих мисливців.

«Люди переказували, що неподалік у селі Згарок начебто застрелили вовчицю, - каже пані Катерина. – Тож ми неабияк поналякувалися, бо роками ходимо на електричку пішки по кілька кілометрів лісом. А зустріч з голодним вовком – це не жарти… Вовк не прийшов би в село, якби був ситий».

Осілих вовків на Хмельниччині мало

Головний мисливствознавець області Віталій Красов каже, що одразу після повідомлення про цей випадок місцеві мисливці організували бригаду, яка прочесала місцину довкола села. Однак, не виявили ані вовків, ані вовчих слідів. Цілком можливо, додає він, що вовки якщо й були, то могли помігрувати далі, адже осілих особин у цьому районі немає. 

«Вовк  може собаку роздерти, безперечно, - каже він. – Утім, це може бути й помісь собаки з вовком, а вони набагато небезпечніші, ніж вовки, бо ж в них менше відчуття страху перед людиною. Тоді як вовк – з тих тварин, які намагаються на очі людині не потрапляти. Ще великою проблемою нині є здичавілі собаки. Навіть в мисливських угіддях вони наносять непоправної шкоди і є більшою проблемою, ніж вовки, які можуть мігрувати територією».

Додає, що осілих вовків в Хмельницькій області досить мало. А хижаки з інших країв, мігруючи в пошуках їжі, буває з’являються в наших краях і часто наводять на людей справжню паніку.

«Так, вони справді можуть наносити шкоди і мисливському господарству, і людям, якщо підходять впритул до сіл, нападаючи на собак чи кіз, - каже Віталій Красов. - Утім, такі випадки трапляються на території області вкрай рідко».

Він пригадує, що востаннє вовки так близько підходили до сіл декілька років тому. Тоді вони з’явилися на межі Віньковецького та Ярмолинецького районів. У цих місцях мисливці провели регуляцію, однак наразі тут вовки ще є, утім близько до сіл не підходять.

Загалом, за обліком минулого року на Хмельниччині було зафіксовано 9 вовків: 6 на території Віньковеччини та 3 на Кам’янеччині.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую