ye-logo.v1.2

Подільського краєзнавця Володимира Захар’єва відзначили всеукраїнською премією

Суспільство 2091
 Володимир Захар
Володимир Захар'єв розділив премію з львів'янином - підприємцем Ігорем Скальським, котрий власним коштом реставрує отроківську резиденцію Ігнація Мархоцького і щороку проводить у ній тематичні фестивалі. Фото: зі сторінки Володимира Захар'єва у фейсбуці

Понад 10 років він відроджує пам’ять про унікальну «Миньковецьку державу» та її засновника реформатора Ігнація Мархоцького.

У Києві відбулося вручення премії «За збереження історичної пам’яті» імені Леся Танюка за 2020 рік. Одним з чотирьох її лауреатів став відомий краєзнавець з Хмельниччини Володимир Захар’єв. Його відзначили за створення музею графа Ігнація Мархоцького та наукового Центру мархоцькознавства, що збирає відомості про засновника «Миньковецької держави» і популяризує його реформаторську діяльність.

«Володимир відкриває для нас своєрідну Атлантиду – державу у державі, яку незважаючи на супротив недругів-поміщиків та чиновництва, створив наполегливий володар «Миньковецького ключа» і втілив там ідеї своєї людинолюбської філософії,» – наголосив, представляючи лауреата, член журі режисер Сергій Маслобойщиков.

Володимир Захар’єв розділив премію з львів’янином - підприємцем Ігорем Скальським, котрий власним коштом реставрує отроківську резиденцію Ігнація Мархоцького і щороку проводить у ній тематичні фестивалі.

Отримані лауреатами кошти стануть внеском у реалізацію глобального плану з відбудови поруйнованого комуністами у 1955 році оригінального комплексу останнього спочинку графа-бунтівника, його дружини та найближчих соратників.

Додамо, що Ігнацій Сцибор Мархоцький заявив про себе наприкінці 18-го століття тим, що 1791 року зрівняв у громадянських правах жителів своїх земель, 1795 року послабив, а 1804 року повністю відмінив кріпосне право. Він, перетворив Миньковеччину на край, де примножували добробут вільні селян і робітники першого «подільського Манчестера», відкривали школи, дбали про здоров’я простих людей, а для знедолених будували пансіонати.

Премія «За збереження історичної пам’яті» імені Леся Танюка заснована 2018 року. Нею нагороджені історик Наталія Яковенко, історик і публіцист Володимир В’ятрович, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані, редактор видавництва «Дух і літера» Олексій Сінченко та реставраторка Ірина Малакова.

Цьогорічними лауреатами журі визнало крім Володимира Захар’єва та Ігоря Скальського, які понад 10 років справами відроджують пам’ять про унікальну «Миньковецьку державу» та її засноника реформатора Ігнація Мархоцького, киян – історика часів політрепресій Тамару Вронську, збирача та зберігача етнографічних артефактів Чорнобильської зони Ростислава Омеляшко.

До теми: Місце битви і музей Потоцьких: чому на Хмельниччину приїжджав Генеральний консул Польщі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую