ye-logo.v1.2

Екоінспекція оцінила шкоду від «омолодження» дерев у хмельницькому парку

Суспільство 1029
Екоінспектори вважають, що обрізка дерев у парку Чекмана завдала довкіллю понада 182 тисяч гривень
Екоінспектори вважають, що обрізка дерев у парку Чекмана завдала довкіллю понада 182 тисяч гривень. Фото: з фейсбуку Афіни Черкезової

Матеріали проведеної перевірки державні інспектори направили в прокуратуру для визначення відповідальних осіб.

На початку січня користувачка фейсбуку Афіна Черкезова опублікувала допис з фотографіями «омолоджених» дерев у хмельницькому парку імені Михайла Чекмана. На публікацію, яка набрала значного розголосу відреагували у Державній екологічні інспекції у Хмельницькій області й пообіцяли провести перевірку. Нещодавно Афіні Черкезовій надали відповідь на надіслану нею скаргу. Зокрема, державні інспектори вказали розмір завданої довкіллю шкоди.

Згідно з відповіддю екоінспекції, опублікованою на сторінці Афіни Черкезової, інспектори провели перевірку в парку імені Михайла Чекмана. Там вони виявили породження дерев різних порід «до ступеня неприпинення росту». Сума завданої довкіллю шкоди становить 182 тисячі 328 гривень.

Також представники екоінспекції повідомили, що вже направили результати цієї перевірки у Хмельницьку обласну прокуратуру, щоб притягнути до відповідальності відповідальних осіб.

«Сподіваюсь, що тепер перед тим як видавати працівникам пилу, КП «Парки і сквери міста Хмельницького» проводитиме фаховий інструктаж — як тою пилою зробити добро, а не шкоду для дерева, — пише Афіна Черкезова. — Загалом ситуація трохи абсурдна. Комунальне підприємство тепер має оплатити збитки, що підуть на екологічний рахунок міста? А звідти гроші будуть витрачені виключно на екологічні потреби міста?».

Довідково: Що означає формулювання екологів «до ступеня неприпинення росту»? Визначення, зокрема наводиться у чинній постанові Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» від 24 липня 2013 року.

«До пошкоджених до ступеня неприпинення росту належать дерева та рослини, що мають здерев’яніле стебло, з переламаними скелетними гілками, зі зламаною вершиною або обшморганою кроною від третини до половини її довжини, обідраною корою від 10 до 30 відсотків периметра стовбура (незалежно від довжини та висоти пошкодження стовбура), обідраними та зламаними скелетними коренями від однієї четвертої частини до половини периметра стовбура, а також дерева з нахилом, спричиненим дією антропогенних факторів, до 30 градусів від вертикальної осі», — зазначено в урядовій постанові.

До теми: Екоінспектори Хмельниччини виявили порушення правил рубки в урочищі «Липник»

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую