ye-logo.v1.2

Стартувала реєстрація на ЗНО-2021: що потрібно знати

Суспільство 1875
Зареєструватись на ЗНО можна до 5 березня
Зареєструватись на ЗНО можна до 5 березня. Фото: pixabay.com

Зареєструватись можна на п’ять предметів.

Сьогодні, 1 лютого, в Україні розпочалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Триватиме вона до 5 березня включно. Основна сесія ЗНО розпочнеться 21 травня із тесту з хімії.

«Згідно з наказом Міністерства освіти, всі випускники закладів професійно-технічної освіти, студенти коледжів, які в цьому році закінчують здобувати середню загальну освіту, повинні пройти державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО. Вони  прирівнюються до випускників шкіл і повинні реєструватись так само на 4 предмети», - розповідає методистка Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук.

За її словами, перший і обов'язковий тест - українська мова, другий – математика, третій - історія України або іноземна мова, четвертий предмет - з переліку інших. Але якщо здобувач середньої загальної освіти має намір подальшого вступу, то йому дозволяється зареєструватись на п'ятий предмет.

«Реєстрація на ЗНО відбуватиметься на базі тих закладів, де діти навчаються. Але для того, щоб все пройшло успішно, потрібно підготувати комплект документів: два фото розміром 3 на 4 та ксерокопію паспорта. Якщо це паспорт старого зразка, то робіть копію першої сторінки, ID-картки – копія лицевої сторони. На документі  пишете - «з оригіналом вірно», нотаріально його не потрібно завіряти», - каже Ірина Андріївна.

Перед тим, як реєструватись учень чи студент має чітко знати, для чого йому потрібно складати ЗНО -  скласти ДПА чи він хоче вступати в університет. У формі реєстрації буде чотири позначки, де потрібно вказати, реєстрант - випускник школи, професійно-технічного навчального закладу, коледжу чи минулих років. Далі буде ще дві позначки - потреба  результатів ДПА чи результату по 200-бальній шкалі для вступу.

«Протягом 10 днів обробляють дані учасників, і зареєстровані отримують на свій навчальний  заклад комплект документів. Це листівка із сертифікатом, де буде наклеєне одне з фото та  номер пін-коду, за допомогою якого учень зможе зайти на персональну сторінку. Туди буде надходити вся інформація, що стосується конкретного учасника», - розповідає методистка.

Ірина Андріївна додає, десь за два тижні до початку проходження тестування, всі зареєстровані учасники отримають на свої персональні сторінки запрошення-перепустки й знатимуть час та місце проходження ЗНО.

«Випускники минулих років повинні реєструватись самостійно або  на базі  Міжрегіональної  академії управління персоналом, що у Хмельницькому на проспекті Миру. Там створено безкоштовний пункт реєстрації. Потрібно мати при собі ксерокопію паспорта та атестата, два фото 3 на 4», - зазначає методистка. 

Абітурієнту допоможуть зареєструватись, віддадуть на руки документи, а далі він самостійно їх надсилає до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.   

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться за таким графіком:

21 травня – хімія,
24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
25 травня – англійська мова,
28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
1 червня – українська мова, українська мова і література,
4 червня – історія України,
7 червня – фізика,
10 червня – біологія,
15 червня – географія.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую